Siatkarki pożegnały lato

2014-09-20, Autor: mkor, Dariusz Firut
Zorza Wodzisław zajęła drugie miejsce w turnieju piłki siatkowej kobiet "Pożegnanie Lata 2014" . W rozgrywkach wzięły udział cztery zespoły.

Zaplanowano sześć trzysetowych meczów (systemem "każdy z każdym"), w których dwa pierwsze sety rozgrywane były do 25 punktów, a set trzeci - bez względu na wynik dwóch poprzednich, do 15 punktów.

Jako pierwsze na placu gry pojawiły się zespoły Polonii Łaziska GórneZorzy Wodzisław. Gospodynie pierwszego seta gładko rozstrzygnęły na swoją korzyść, lecz siatkarki z Łazisk z piłki na piłkę się rozkręcały i w dwóch kolejnych partiach stawiły zacięty opór wodzisławiankom, które ostatecznie wygrały jednak 3:0 (25:14, 25:23, 15:12).

W drugiej parze PLKS Pszczyna/Dębowianka Dębowiec wyraźnie pokonały TKS Tychy 3:0, tylko w trzeciej partii pozwalając rywalkom na nieco lepszą grę.

Bardzo zacięte spotkanie obejrzeli widzowie podczas pojedynku Dębowianki z Polonią Łaziska. Ostatecznie siatkarki z Dębowca wygrały 2:1, choć w każdym z setów to zespół z Łazisk wysoko prowadził, lecz za wyjątkiem trzeciej odsłony, nie potrafił utrzymać prowadzenia.

W czwartym pojedynku Zorza podejmowała TKS Tychy. Set pierwszy, to gładkie zwycięstwo ZORZY do 12. Tak wyraźna wygrana zdekoncentrowała gospodynie, które partię drugą oddały rywalkom (23:25). Decydująca odsłona toczyła się już jednak pod dyktando wodzisławianek, ponadto uraz podstawowej zawodniczki TKS-u mocno skomplikował grę tej walecznej ekipy. Gospodynie wygrały 15:10 i 2:1 w meczu.

Piąty pojedynek, który miał być zarazem meczem o trzecie miejsce, niestety, nie doszedł do skutku. Tyszanki, rozbite po meczu z Zorzą, zdziesiątkowane przez kontuzje, oddały mecz z Polonią Łaziska walkowerem.

Ostatni turniejowy mecz, to pojedynek dwóch drugoligowych zespołów - PLS Pszczyna/ Dębowianka Dębowiec i Zorzy Wodzisław Śląski. Była to rywalizacja godna finału. I chociaż widoczne było, że oba zespoły są na różnych etapach przygotowań do sezonu, to emocji w tym spotkaniu nie brakowało. W pierwszej partii Zorza prowadziła już 24:21, a mimo to przegrała 26:28. Set drugi to walka punkt za punkt, ale w końcówce gospodynie zachowują więcej zimnej krwi i wygrywają 26:24. W rozstrzygającej odsłonie również prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, lecz o te kilka piłek lepsze były siatkarki z Dębowca, które wygrały 15:12 i odniosły historyczne zwycięstwo w wodzisławskim turnieju.

Wyróżnione zawodniczki: - Karolina Janik - PLKS Pszczyna/Dębowianka Dębowiec, - Aleksandra Małek - MKS ZORZA Wodzisław Śląski, - Angelika Bruderek - MOSiR Polonia Łaziska Górne, - Patrycja Kwaśny - TKS Tychy.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski: Marta Wójcik (kapitan), Aleksandra Małek, Agnieszka Ostrzołek (libero), Daria Hibner, Weronika Kałduńska, Patrycja Szado, Monika Wieliniec, Karolina Marchewka, Patrycja Papszun, Oliwia Rak, Katarzyna Hajska (libero), Agata Szutka. Trener: Andrzej Szruba

Wyniki meczów:

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MOSiR Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:14, 25:23, 15:12)

TKS Tychy - PLKS Pszczyna/Dębowianka Dębowiec 0:3 (12:25, 11:25, 12:15)

PLKS Pszczyna/Dębowianka Dębowiec - MOSiR Polonia Łaziska Górne 2:1 (25:20, 26:24, 13:15)

TKS Tychy - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 1:2 (12:25, 25:23, 10:15)

MOSiR Polonia Łaziska Górne - TKS Tychy 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - PLKS Pszczyna/Dębowianka Dębowiec 1:2 (26:28, 26:24, 12:15)