Siódma porażka Olimpii w sezonie. Chrobry okazał się za mocny

2016-11-21, Autor:

Kolejną wyjazdową porażkę odniosły koszykarki Olimpii Wodzisław w rozgrywkach I ligi koszykówki kobiet.

Niestety, wyjazd naszych koszykarek do hali Chrobrego Głuchołazy nie poszedł po myśli wodzisławianek. Już pierwsza kwarta pokazała kto tutaj rządzi. Wygrały ją gospodynie różnicą 8. punktów. W następnej partii spotkania nasze panie poderwały się do boju i zdołały zniwelować stratę do 4. oczek. Trzecia kwarta była wyrównana, a koszykarki Chrobrego wygrały ją zaledwie jednym punktem.

Najgorsze dla naszego zespołu była ostatnia część spotkania. Podobnie jak w poprzednim meczu we własnej hali brakowało skuteczności. Wodzisławianki przegrały ostatnią kwartę aż 14. punktami i tym zniweczyły cały wysiłek włożony w poprzednich minutach meczu. Sytuacja w tabeli jest coraz gorsza. Z tylko jednym zwycięstwem na koncie drużyna Olimpii zajmuje ostatnie miejsce i mając w perspektywie pauzę w następnej kolejce szybko się z niego nie wydostanie.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 74 : 51 (24:16, 10:14, 14:13, 26:8)

MUKS Głuchołazy – Winnicka Iwona 18, Ludwiniak Sandra -, Jurek Julia -, Fundeła Natalia 6, Kucharska Klaudia 3, Paranowska Beata 8, Czarnecka Joanna 4, Aneta Bolek -, Kulak Marta 2, Deko Marlena 26, Kret Agnieszka 7, Zając Wiktoria
ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - Gorel Wiktoria 2, Kocon Justyna 0, Lewoń-Sczansny Aleksandra 4, Majka Agata 16, Sobota Joanna 18, Stobiecka Nikola -, Grzegorzek Wiktoria -, Oskwarek Weronika 4, Cichy Laura 0, Pawlik Katarzyna -, Jasiulewicz Martyna 7, Opiatowska Monika 0.