Start Odra wygrywa w Jaworznie

2012-03-31, Autor: Grzegorz Sekita

- Myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej – mówił po ostatnim spotkaniu z TOR-em Dobrzeń Wielki trener Tomasz Babuchowski. Miał rację. W drugim spotkaniu rundy wiosennej Start Odra pokonał na wyjeździe Szczakowiankę Jaworzno 1:0. Jedyną bramkę strzelił w 65. minucie Ariel Dzionsko.

Kibice Szczakowianki zawiedzeni wysoką, wyjazdową porażką ich zespołu ze Skrą Częstochowa przed tygodniem, mieli nadzieję, że po pierwszym meczu rundy wiosennej na własnym boisku będą cieszyć się ze zwycięstwa. Drużynie duetu trenerskiego Babuchowski-Sibik udało się pokrzyżować te plany. Start Odra zgarnął 3 punkty i awansował na 12. miejsce w ligowej tabeli.

W dzisiejszym spotkaniu pogoda nie rozpieszczała ani piłkarzy, ani kibiców. Z powodu śnieżycy sędzia Szymon Skowroński na kilka minut musiał nawet przerwać mecz. Przymusowa pauza lepiej podziałała na piłkarzy Startu, którzy kilka minut po wznowieniu gry zdobyli zwycięską bramkę.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy jednak nie potrafili potwierdzić swojej optycznej przewagi. Im mecz trwał dłużej, tym Start Odra radził sobie coraz lepiej. Gra się wyrównała, a w końcówce to goście radzili sobie lepiej i mogli nawet podwyższyć prowadzenie.

Start Bogdanowice w rundzie jesiennej na własnym boisku także stawił opór Szczakowiance. Gospodarze prowadzili wówczas do 90. minuty, a remis piłkarzom z Jaworzna zapewnił w ostatniej minucie Grzegorz Kmiecik – rosły napastnik, który w dzisiejszym spotkaniu nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek.

W składzie Startu Odry pojawili się nieobecni w spotkaniu z TOR-em Jacek BańczykZbigniew Grassman. Po raz kolejny nie mogli natomiast zagrać Dominik PłazaKang Ho Jung

W kolejnym spotkaniu Start Odra zagra w Wodzisławiu z Pniówkiem Pawłowice. Początek spotkania w Wielką Sobotę o 11:00.

Szczakowianka Jaworzno - Start Odra 0:1 (0:0)
0:1 65' Ariel Dzionsko

Satrt Odra:  Bąkowski - Dzionsko, Kaliciak, Bańczyk, Harmata - Polak, Pietrycha (Staniek), Grasman, Szepeta, Krupa (Zyguła), Młynek (Rybak)