Teatr jednego aktora. Odra wciąż z szansami na utrzymanie

2014-05-25, Autor: mkor
Piłkarze Odry Wodzisław pokonali na własnym boisku LZS Piotrówka 2:1. Bardzo dobre zawody zagrał Marek Sobik, który zanotował gola i asystę.

To był mecz o dużym ciężarze gatunkowym. Brak zwycięstwa dla gości z Piotrówki oznaczał spadek do IV ligi. Odrę interesowało tylko zwycięstwo.

W pierwszych minutach podopieczni Grzegorza Jakosza sprawiali jednak wrażenie mocno rozkojarzonych. Nie potrafili utrzymać się przy piłce i tracili ją jeszcze na własnej połowie. Co chwila, czy to stroną Dawida Gojnego, czy Mateusza Krupy goście przedostawali się w okolice pola karnego Odry.

Ku zdziwieniu wszystkim, w 29. minucie Odra objęła prowadzenie. Solową akcję przeprowadził Marek Sobik. Położył dwóch piłkarzy na murawie i wszedł z piłką w pole karne. Ze stoickim spokojem, technicznie kopnął obok dość biernie interweniującego bramkarza. Do momentu gola, Sobik grał słabo i tracił sporo piłek. Potem był już jednak pierwszoplanową postacią na boisku.

W 60. minucie Sobik wystąpił w roli asystenta. Razem z Gojnym, przeprowadził akcję lewą flanką i podał wzdłuż pola karnego. Akcję do pustej bramki zamknął Artur Gać i było 2:0.

Dwubramkowe prowadzenie wodzisławian sprawiło, że walczący o życie gracze LZS-u Piotrówka zaczęli mocno ryzykować. Odra co chwila kontrowała i okazji na podwyższenie wyniku miała kilka. Raziła jednak nieskutecznością. Niewykorzystane okazje się zemściły w 80. minucie spotkania, kiedy goście zdobyli kontaktową bramkę.

Przy wyniku 2:1 dla Odry, goście rzucili wszystkie siły do ofensywny. A Odra wciąż kontrowała. W 88. minucie Bartłomiej Gwiaździński zakręcił rywalem w polu karnym i dograł do Dawida Hanzela. Napastnik Odry zawiódł. Fatalnie spudłował głową będąc pięć metrów od bramki.

Na szczęście dla Odry, tym razem nie powtórzył się scenariusz z niedawnego meczu ze Szczakowianką, kiedy zwycięstwo wymknęło się z rąk gospodarzy w doliczonym czasie gry. Zespół Grzegorza Jakosza po ciekawym meczu pokonał LZS Piotrówka 2:1.

Swój mecz wygrały rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała i Odra wciąż traci do górali 5 punktów. Do końca seznu zostały 3 kolejki. Czy druzyna z Wodzisławia wyprzedzi Podbeskidzie i wdrapie się na podium grupy spadkowej? Prawdopodobnie tylko one zapewni utrzymanie w III lidze.

Odra Wodzisław - LZS Piotrówka 2:1 (1:0)