V. Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów: rekord trasy

2013-01-23, Autor: mk, Ireneusz Stachowski
20 stycznia 2013 r. miał miejsce jubileuszowy V. Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Do zawodów przystąpiło 102 biegaczy i 42 kijkarzy.

Punktualnie o godzinie 11.00 zawodnicy przystąpili do rywalizacji na 12 km po trasie pełnej podbiegów w lasach wokół Grodziska Gołężyców. Trasa była bardzo wymagająca, ale jej trudności rekompensowały wspaniałe widoki pszowskiego lasu w zimowej krasie.

Zawody biegowe wygrał Mateusz Wolnik z wodzisławskiej Formy ustanawiając nowy rekord trasy - równe 45 minut. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Szymura z Leszczyn, a na trzecim Janusz Magiera z KS Forma Wodzisław Śląski.

Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęła również zawodniczka wodzisławskiej Formy Katarzyna Kanclerz-Januszewska. Drugie miejsce zajęła Beata Wrońska z Jasła, natomiast trzecie zdobyła Monika Pacharzyna z BBL Racibórz.

Wśród kijkarzy (dystans 5 km) w czołówce również dominowali zawodnicy wodzisławskiej Formy. Wśród panów na podium stanęli: Stanisław Gembalczyk - Forma Wodzisław Śląski, Arur Biłek - Start Koszwice/Lublinieckie Morsy, Dawid Kuczok - Forma Wodzisław Śląski.

Wśród pań pierwsze trzy miejsca przypadły kolejno: Ewelinie Walczak z Rybnika, Grażynie Pipiro - UKS Jedynka Jastrzębie Zdrój i Lilianie Mis z Bytomia.

Tegoroczny bieg w Pszowie cieszył się bardzo dużą popularnością. Pomimo limitu 120 zawodników, do zawodów przystąpiły 144 osoby. Wielu chętnych odeszło z przysłowiowym kwitkiem. Organizatorzy zadbali o stworzenie sportowej atmosfery, wzorową organizacje oraz oryginalne - pamiątkowe - medale i trofea. Pomimo gorączki, na zawody przybył dopingujący zawodników włodarz Pszowa – Marek Hawel.

Organizatorami V. Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Pszów byli: Miasto Pszów oraz KS Forma Wodzisław Śląsk

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0