Zawodnicy KS Forma Wodzisław na VIII Żorskim Biegu Ulicznym

Zawodnicy klubu KS Forma Wodzisław Śląski wzięli udział w VIII Żorskim Biegu Ulicznym. Najwyższe miejsce wśród nich zajął Mirosław Kuczok.

11 października zawodnicy KS Forma Wodzisław Śl. wzięli udział w VIII Żorskim Biegu Ulicznym na dystansie 10 km. Na starcie stanęło 830 zawodników. Pogoda nie rozpieszczała zawodników - było zimno i wiał silny wiatr. Trasa zawodów tradycyjnie składała się z dwóch pętli. Wiodła od ronda przy basenie, przez rynek, na osiedle domków jednorodzinnych, a następnie wracała ul. Wodzisławską do basenu. Najbardziej ekstremalny był końcowy odcinek, na którym najpierw zawodników czekała mocna wspinaczka, a następnie zbieg. Jednak tym razem nie dało się na zbiegu złapać oddechu, gdyż trzeba było walczyć z mocnym frontalnym wiatrem.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników pamiątkowy medal, koszulkę, liczne kategorie wiekowe oraz nagrody do losowania.

>ZOBACZ fotogalerię z VIII Żorskiego Biegu Ulicznego<

Bieg w Żorach wygrał zawodnik Ukrainy Arten Kazban z czasem 31:02, a najlepszy zawodnik Formy to Mirosław Kuczok. Zajął 58. miejsce open i 9. w kategorii wiekowej M40. Jego czas 39.23.