Wodzisław: Piast pokonał Odrę

2011-03-07, Autor: Redakcja
Inauguracja rundy wiosennej była w Wodzisławiu wyjątkowa. Na stadionie przy Bogumińskiej zmierzyli się piłkarze Piasta Gliwice i Odry Wodzisław. I to Piast wystąpił w roli gospodarza, ponieważ aż do zakończenia stadionu w Gliwicach rozgrywa mecze właśnie na wodzisławskiej murawie.

W pierwszej połowie spotkanie wyraźnie zarysowała się przewaga Piasta Gliwice. I tylko dzięki słabej skuteczności gliwiczan bramkarz Odry Maciej Nalepa zachował czyste konto.

Wynik meczu zmienił się na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy. Rzut karny w wykonaniu Bartosza Iwana sprawił, że wodzisławianie do szatni schodzili jako przegrywający.

W drugiej połowie Odra nieco się poderwała i pokazała kilka efektownych akcji. Tymczasem Piast spokojnie rozgrywał piłkę i w 65. minucie Maycon z bliska po raz drugi pokonał Nalepę.

Sytuacja w następnych 25 minutach już się nie zmieniła. Odra Wodzisław inaugurację rundy wiosennej zaczęła od porażki 0:2.