zamknij

Wiadomości

Wodzisław: wyobraźcie sobie, że z Rynku znikają samochody... Mieszkańcy działają w sieci, a co na to urzędnicy?

2013-10-28, Autor: Monika Krzepina
Głosy w tej trwającej od lat dyskusji są mocno podzielone, a aktualne rozwiązanie nie zadowala wszystkich. Jeden z mieszkańców poszedł o krok dalej i założył profil na Facebooku - Nie dla ruchu aut przy Rynku w Wodzisławiu.

Reklama

Zdarzało się Wam przechadzać uliczkami rozsianymi dookoła wodzisławskiego Rynku? Pewnie tak, więc też pewnie wiecie, że nie jest to najprzyjemniejsze z powodu ruchu aut, który zmusza do ciągłego sprawdzania czy nic za nami nie jedzie i wymusza ciągłe odchodzenie w bok by przepuścić jadące auta. Wyobraźcie sobie o ile przyjemniejsze byłyby zakupy czy spacery w naszym mieście, gdyby udało się nam ograniczyć lub całkowicie wyeliminować ruch aut na uliczkach dookoła rynku - przekonuje Autor strony.

Autor zaprasza do dyskusji i wypracowania nowego rozwiązania. - Nie chodzi mi o to by ludzie, którzy mieszkają czy pracują przy tych ulicach nie mogli się do dostać do swoich miejsc pracy lub zamieszkania. Chodzi mi o zminimalizowanie ruchu w ten sposób, by nie był on uciążliwy dla mieszkańców - podkreśla wodzisławianin.

 

W sieci publikowane są zdjęcia i filmiki obrazujące skalę problemu. Strona ma na celu zebranie społeczności, która będzie w stanie wymusić zmniejszenie ruchu aut na uliczkach przy wodzisławskim rynku.

 

Jak na to zapatrują się władze miasta? - Kilka lat temu powstał specjalny zespół, który rozważał różne rozwiązania zaproponowane przez mieszkańców. Wiemy, że wypracowany kompromis nie wszystkich zadowala, a aktualnie prowadzone prace kanalizacyjne powodują tutaj dodatkowy chaos komunikacyjny. Ruchu samochodowego z Rynku nie można jednak całkowicie ograniczyć - zauważa Barbara Chrobok, rzecznik prasowy wodzisławskiego magistratu.

 

Jak jednak dodaje, jakiekolwiek otwarcie publicznej dyskusji na ten temat cieszy urzędników. - Wsłuchujemy się w głosy mieszkańców, a konstruktywna dyskusja może nasunąć nowe rozwiązania - mówi rzecznik.

 

A Wy co myślicie o ograniczeniu ruchu samochodowego wokół wodzisławskiego Rynku? Czekamy na Wasze opinie i komentarze!

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2013-10-28
  10:44:46

  9 0

  Super, że ktoś się za to wziął, nie bojąc się mafii pożal się boże handlowców z rynku. Mam nadzieję na CAŁKOWITY zakaz - coś o czym już tu kilka razy pisałem. Dość trąbienia na mnie idącego z psem, dość wyścigów po górnej pierzei rynku i dość przeciskania się pomiędzy samochodami.

 • ~Hyca 2013-10-28
  14:02:52

  12 0

  Rynek to miejsce dla mieszkańców, a nie parking! tu nie powinno być samochodów tylko miejska przestrzeń!

 • ~ 2013-10-28
  14:59:55

  4 0

  Trzeba jakoś spróbować wspólnymi siłami. Pani Barbara Chrobok ma rację że nie da się całkowicie odciąć rynku od aut ale myślę że da się na tyle ograniczyć ten ruch by nie był on uciażliwy dla mieszkańców... Druga sprawa parkingi przy uliczkach koło rynku też zajmują sporo miejsca chodzi mi o samochody które parkują przy ulicy.Może zlikwidować parkingi i wtedy by bylo więcej miejsca dla pieszych? Trzeba działać. Dopóki Ci co są "najniżej" nie będa brali spraw w swoję ręce samo się lepiej nie zrobi... !!

 • ~ 2013-10-28
  16:37:49

  1 0

  w czym problem, przejezdna powinna być ulica ks.konstancji i piłsudskiego - jako te najszersze z pozostałych. cała reszta zamknięta dla osób mieszkających w strefie i samochodów dostawczych. rynek "zrobić" dużym rondem z opcją parkingu tak by środek był wyłączony z ruchu. dla tych, którzy chcą przeskoczyć przez rynek by skrócić sobie drogę proponuję zrobić opłatę za wjazd do centum - 5zł za 10 min stanowczo ich odstraszy ;) wymagałoby to również zmian kierunków jazdy na pozostałych ulicach by mogło funkcjonować rondo. przy minorytów rzecz jasna miejsca postojowe/parkingowe. o reszcie nie chce mi się pisać - jak autor akcji chce to niech sobie rozrysuje całość, to bardziej przemówi do innych ;-)

 • ~morrjim 2013-10-29
  18:15:27

  4 0

  Wyobrażam sobie! To piękny sen :)

 • ~odrok 2013-10-30
  14:20:14

  4 0

  w rybniku przy bocznych uliczkach sa ogródki kawiarniane a u nas chodniki w 75% zajęte przez zaparkowane auta...

 • ~czabotes 2013-11-04
  16:12:25

  3 0

  jestem za jako mieszkaniec Wodzisławia Śl po skończonym remoncie rynku i okolic mam na myśli budowę kanalizacji i przyległych ulic do rynku aby rynek służył do rekreacji spacerowej a nie do uprawiania slalomu Wodzisławskiego między autami . życzę sobie i mieszkańcom naszego miasta żeby władze miasta a przede wszystkim Radni tym razem wysłuchali potrzeby mieszkańców .

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.