Wyjazdowe zwycięstwo wodzisławskich koszykarzy

2019-12-11, Autor: DB

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli koszykarze MKS Wodzisław. W Dąbrowie Górniczej pokonali tamtejszy MKS 78:63, dzięki czemu awansowali do finału „A” eliminacji do Mistrzostw Polski U14M w strefie śląsko-opolskiej.

Do przerwy w meczu koszykarze MKS Wodzisław rocznika U14 prowadzili wyrównaną grę z zespołem Dąbrowy Górniczej.

W trzeciej kwarcie wodzisławscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze, szczególnie w obronie i szybkim ataku. To wystarczyło, by uzyskać 13-punktową przewagę, która w końcowym rozrachunku dała cenne wyjazdowe zwycięstwo.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA - MKS WODZISŁAW 63:78 (13:16, 19:18, 14:25, 17:19)

Punkty dla MKS WODZISŁAW w meczu zdobyli: Bartosz Jordan 18, Piotr Pożarowszczyk – kapitan drużyny 18, Mikołaj Kolarski 12, Krzysztof Jargoń 11, Michał Nawrocki 6, Artur Szczeponek 6, Kuba Żurek 4, Maciej Łazarczyk 3. W zawodach tych uczestniczyli też: Mateusz Michnik, Jarosław Fierut, Paweł Malczewski i Kosma Kolarczyk. Trener zespołu - Marek Malik.

Kolejny mecz już 17 grudnia 2019 o godzinie 17.30 w wodzisławskiej hali przy SP 28. W starciu wygrani zmierzą się z brązowym medalistą zeszłorocznych rozgrywek i aktualnym wiceliderem tegorocznej tabeli - zespołem Steli Cieszyn.