zamknij

Wiadomości

Wykorzystywał nieporadność seniorki. 52-latek znęcał się nad matką

Policjanci z Komisariatu Policji w Radlinie zatrzymali 52-latka, który to mieszkając ze swoją matką pod jednym dachem, od kilku lat znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Wczoraj sąd na wniosek prokuratura zastosował wobec mężczyzny trzy miesiące tymczasowego aresztu.

Reklama

W poniedziałek policjanci Komisariatu Policji w Radlinie zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który od kilku lat znęcał się nad swoją matką.

- Jak wynika z toczącego się postępowania, sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za tego typu działanie w stosunku do swojej matki. Pomimo orzeczonej kary nie zmienił swojego zachowania i nadal wykorzystując nieporadność starszej kobiety, znęcał się nad nią zarówno psychicznie, jak i fizycznie - relacjonuje Patryk Błasik, oficer prasowy policji w Wodzisławiu Śl.

Wczoraj na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował wobec mężczyzny trzy miesiące tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie kara do 8 lat więzienia.

Policja apeluje!

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1225