Zawodnik UKS-u Strzał Wodzisław czwarty w biathlonowym Pucharze Polski!

W miniony weekend w Tatrach biathloniści UKS-u Strzał Wodzisław wystartowali w kolejnej rundzie Pucharu Polski. W zawodach wzięły udział kluby z całego kraju.

20 stycznia w Kościelisku w ramach biathlonowego Pucharu Polski rozegrane zostały biegi sprinterskie. Pięciu zawodników UKS-u Strzał Wodzisław znalazło się w pierwszej dziesiątce zawodów. W kategorii młodzików młodszych Fabian Suchodolski zajął 6. miejsce. Tuż za nim, bo na 7. pozycji znalazł się Kacper Brzózka. 10. lokatę wywalczył Dawid Kufieta. Z kolei w kategorii młodzików i młodziczek bardzo udany występ zaliczyli Adam Zając który zajął 8. miejsce oraz Sylwia Bażan, która zakończyła rywalizację na 10. pozycji.

- Julia Kałuża – 14 m. w juniorkach.

Dodajmy, że każdy zawodnik za niecelny strzał musiał pokonać dodatkową 100-metrową rundę karną.

Podczas drugiego dnia zawodów biathloniści rywalizowali w biegu pościgowym ze stratą czasową, jaką uzyskali do pierwszego miejsca. Natomiast młodzicy młodsi wzięli udział w biegach sprinterskich.

Po raz kolejny bardzo dobry występ zaliczył Fabian Suchodolski. Mimo dwóch kar zajął 4. miejsce, przegrywając jedynie ze starszymi zawodnikami z Karkonoszy i Chorzowa. Również dobry wynik osiągnął Kacper Brzóska, który uplasował się na 7. pozycji. W tej samej kategorii na 12. miejscu swój bieg ukończył Dawid Kufieta, a 22. był Adam Kałuża. 10. lokatę zdobyła Weronika Górecka, która wraz z koleżanką klubową Martą Zając (14. miejsce) debiutowały w zawodach Pucharu Polski.

W młodziczkach Sylwia Bażan zajęła 12. miejsce, a dwa „oczka” niżej znalazła się Paulina Nowak. Adam Zając uplasował się na 13. pozycji, 19. miejsce przypadło w udziale Rafałowi Zającowi, na 26. pozycji dobiegli Sławomir KopaczMateusz Konieczny.

W kategorii juniorów młodszych 15. miejsce zajął Paweł Kowol. Natomiast juniorka młodsza Julia Kałuża wywalczyła 13. lokatę.

Teraz biathloniści UKS-u Strzał Wodzisław będą się przygotowywać do kolejnych zawodów. Przed nimi Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików młodszych oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Mistrzostwa Polski Juniorów. Obie imprezy odbędą się w marcu w Kościelisku.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0