Czarni Gorzyce: zmarnowany karny i bezbramkowy remis

Na boisku w Wodzisławiu Czarni Gorzyce zremisowali 0-0 z MRKS Czechowice-Dziedzice. Dla ekipy Piotra Mroźnego był to już trzeci sparing tej zimy.

Po wygranym spotkaniu kontrolnym z Odrą Wodzisław, teraz przyszła kolej na test z najsłabszą drużyną IV ligi. Czarni tym razem gola jednak nie zdobyli, chociaż w drugiej połowie stworzyli kilka podbramkowych sytuacji.

Najbliżej szczęścia nasi zawodnicy byli pod koniec gry, kiedy sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł nowy zawodnik Czarnych - Marcin Paleń, ale jego uderzenie obronił Bartosz Szuba.

Pierwsze 45 minut było wyrównane. Dopiero w drugiej połowie drużyna z Gorzyc osiągnęła przewagę i częciej była w posiadaniu piłki, a przeciwnik szukał swojej szansy w kontrataku. Czarni największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry, ale żaden z nich nie został zamieniony na gola.

Podopieczni Piotra Mroźnego mają już za sobą trzy mecze sparingowe. Poza spotkaniem z Walcownią, zremisowali z rezerwami GKS-u Tychy 2-2 i ograli Odrę Wodzisław 1-0.

Czarni Gorzyce - MKRS Walcownia Czechowice-Dziedzice 0-0

Czarni Gorzyce

Skład: Wilczkowski- Widenka, Lamczyk, R.Wala, Klimek, Piątek, Paleń, Łukasiak, Warło, Mnich, Grycman

Rezerwowi: Krzywodajć, Durka, Bobrzyk, Siegmund, Sztangierski, Panic, Benczek