Remis Unii w Rybniku. Trzecia z rzędu porażka Czarnych

2022-05-30, Autor: KB

W sobotę odbyła się 28. kolejka IV Ligii. W Rybniku swój mecz rozgrywała Unia Turza Śląska, natomiast Czarni Gorzyce mierzyli się na wyjeździe z Bełkiem. Ani jedna, ani druga drużyna nie odniosły zwycięstwa. Czarni zanotowali trzecią porażkę z rzędu przegrywając z Bełkiem 0:2, natomiast Unia Turza Śląska zremisowała z ROW-em Rybnik 1:1. Do końca sezonu pozostały dwa spotkania.

ROW 1964 Rybnik - Unia Turza Śląska

Mecz na stadionie przy ul. Gliwickiej lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Wanglorz. W drugiej połowie rybniczanie wyrównali. W 69. minucie gola na wagę punktu strzelił Jakub Pochcioł. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W przyszłym tygodniu Unia Turza Śląska będzie pauzować z uwagi na zaplanowane spotkanie z Czarni-Góral Żywiec. Drużyna z Żywca wycofała się z rozgrywek. Unii pozostał jeden ligowy mecz, odbędzie się on za dwa tygodnie w Landku. Unia zajmuje obecnie 3. miejsce w rozgrywkach IV Ligi.

KS ROW 1964 RYBNIK – KS UNIA TURZA 1:1 (0:1)

KS UNIA TURZA: Mateusz Tomala – Wojciech Orzeł, Aleksander Barteczko (32. Piotr Glenc), Szymon Jary – Arkadiusz Woś (68. Dmytro Skrynnyk), Paweł Staniczek, Kamil Tront, Michał Mazur – Mariusz Wanglorz (60. Daniel Podbioł), Patryk Dudziński, Dawid Pawlusiński (75. Daniel Gryman). Pozostali rezerwowi: Przemysław Cieśla, Kamil Kuczok. Trener: Marek Hanzel

KS Decor Bełk - Czarni Gorzyce

Wicelider rozgrywek okazał się za mocny dla Czarnych Gorzyce. W wyjazdowym meczu zespół z Gorzyc uległ w Bełku 0:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Patryk Joachim.

Była to trzecia porażka z rzędu ekipy Czarnych Gorzyce. Przed Czarnymi dwa ostatnie mecze tego sezonu. Za tydzień w domowym spotkaniu podejmą LKS Czaniec, a sezon zakończą w Gliwicach. Czarni zajmują 13. miejsce w tabeli.

KS Decor Bełk - Czarni Gorzyce 2:0

28. kolejka śląskiej II grupy Zina IV ligi: Spójnia Landek - Czarni-Góral Żywiec 3:0 (walkower) ROW 1964 Rybnik - Unia Turza Śląska 1:1 Drzewiarz Jasienica - Unia Książenice 2:5 Piast II Gliwice - MRKS Czechowice-Dziedzice 1:2 LKS Czaniec - GKS II Tychy 2:2 LKS Bełk - Czarni Gorzyce 2:0 LKS Bestwina - Kuźnia Ustroń 0:6 Orzeł Łękawica - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 4:0