Derby ROW-u dla Olimpii

Drugi raz w tym sezonie koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław zwyciężyły w małych derbach regionu. W rozegranym w ubiegły wtorek meczu, kadetki Olimpii pokonały na wyjeździe zawodniczki RMKS Rybnik w stosunku 43:56.

Mimo, iż tym razem obyło się bez dwóch dogrywek to mecz dostarczył sporo emocji i obfitował w dramatyczne zwroty akcji. Kwarta pierwsza to przewaga zawodniczek z Wodzisławia, które  grając rozsądnie w ataku oraz momentami agresywnie w obronie wypracowały sobie 8-punktową przewagę (12:20) W kwarcie drugiej nastąpił nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Zmiana systemu obrony RMKS Rybnik zdezorganizowała ofensywne poczynania Olimpijek i pozwoliła gospodyniom nie tylko odrobić straty z kwarty pierwszej ale osiągnąć 6-punktowe prowadzenie w połowie spotkania (31:25).

Początek kwarty trzeciej to zacięta walka „kosz za kosz” jednak pod koniec tej części gry, coraz lepiej funkcjonująca w ataku, drużyna Olimpii ponownie odzyskała prowadzenie 34:36.  W kwarcie czwartej uwidoczniła się już zdecydowana przewaga Wodzisławianek, które wygrały tę odsłonę meczu w stosunku 9:20 a całe spotkanie 43:56.

W drużynie Olimpii ponownie najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Julia Karwot – zdobywczyni 19 punktów.  Pozostałe punkty dla drużyny z Wodzisławia zdobyły:  Aleksandra Piechaczek 15, Agnieszka Wiertelak 14 oraz Marta Cywka 4, Angelika Drózd 2, Patrycja Tatarczyk 2,  W meczu wystąpiły również Patrycja Mika (0) oraz Agnieszka Kałuża (0). Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny RMKS była Katarzyna Korga (17).

Kolejny mecz zawodniczki Olimpii Wodzisław Śląski rozegrają już w najbliższy wtorek – 29.11 o godzinie 18.00 w hali Gimnazjum nr 2. Przeciwnikiem Olimpijek będzie drużyna MKS Strzelce Opolskie.