Finisz koszykarzy MKS-u. Porażka z wiceliderem, ale wciąż wszystko zależy od nich

2015-03-05, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Pełna emocji jest końcówka koszykarskich eliminacji do Mistrzostw Polski MU-14. Zawodnicy MKS-u Wodzisław w przedostatniej kolejce pojechali na mecz wyjazdowy do Żor. Ulegli tam ŻAK-owi, ale nie oddali fotelu lidera. Wszystko zależy teraz od poniedziałkowego meczu.

Mecz na szczycie tabeli Mistrzostw Śląska, które są eliminacjami do Mistrzostw Polski MU-14, pomiędzy gospodarzami Żorską Akademią Koszykówki i MKS Wodzisław zgodnie z przewidywaniami był bardzo zacięty i wyrównany, jednak tylko do końca trzeciej kwarty.

Zawody w Żorach dla drużyny MKS Wodzisław Śl. rozpoczęły się bardzo dobrze. Po pierwszych 5 minutach wodzisławianie prowadzili 12:4. Jednak drugie 5 minut to słaba gra drugiej piątki i remis po pierwszej kwarcie 17:17. Mecz ciągle był wyrównany jednak na przerwę zespół z Żor schodził już z dwupunktową przewagą 38:36. Każda kolejna odsłona to coraz większa przewaga gospodarzy. Wodzisławianie musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki.

- W czwartej kwarcie zabrakło naszym zawodnikom determinacji w grze obronnej, a zbyt luźne krycie na obwodzie, pozwoliło koszykarzom z Żor uzyskiwać czyste pozycje rzutowe za 3 punkty, które skwapliwie wykorzystali trafiając łącznie w tym meczu 4 razy. (...)Mimo przewagi wzrostowej naszych zawodników nie udało się wygrać walki na tablicach, jedynie Robert Szlachta zagrał na dobrym poziomie zbierając 13 razy i blokując cztery piłki. Zespół z Żor zagrał bardzo dobre zawody w drugiej części spotkania - powiedział po meczu na szczycie opiekun wodzisławskiego zespołu Marek Malik.

Porażka przedłużyła szanse żorzan na mistrzostwo Śląska i sprawiała, że o tytuł wciąż walczyć muszą gracze MKS-u. Wszystko zależy od ich poniedziałkowego starcia z Rybnikiem. Początek o godz. 18:00.

ŻAK Żory - MKS Wodzisław Śląski 81:56 (17:17,21:19,16:12,27:8)
Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Michałowski Patryk 12, Laskowski Łukasz 8 – kpt. zespołu, Skrzydło Filip 8, Kyrcz Szymon 7, Przybyła Łukasz 7, Płonka Grzegorz 6, Szlachta Robert 6, Szlachta Rafał 2, W zawodach brali też udział: Adamczyk Michał, Moczała Dawid, Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz i Wojtowicz Miłosz.
Trener zespołu: Marek Malik.