Historyczny triumf Olimpii. Oskwarek w świetnej formie

Koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski udanie rozpoczęły nowy sezon. W pierwszej kolejce rozgrywek I Ligi B kobiet pokonały we własnej hali drużynę ZKS „Stal” Stalowa Wola 48:33.

Przebieg pierwszej kwarty nie zwiastował zwycięstwa wodzisławskiej drużyny. Po nerwowych pierwszych 10 minutach spotkania Olimpia przegrywała w stosunku 5:8. Pierwszy przełom w meczu rozpoczął się w 3. minucie drugiej kwarty spotkania. Wtedy wodzisławianki zdecydowanie zacieśniły szyki obronne, a akcje ofensywne Weroniki Oskwarek (zdobyła osiem kolejnych punktów),  Joanny Soboty (kolejne 4 punkty) i Moniki Opiatowskiej (2 punkty) pozwoliły wyjść Olimpii na sześciopunktowe prowadzenie na koniec kwarty drugiej (21:15).

Drugi, decydujący cios Olimpia zadała swoim przeciwniczkom w pierwszych minutach czwartej kwarty. Najpierw Weronika Oskwarek celnym rzutem za dwa punkty podniosła prowadzenie Olimpii do 10 punktów. Później  Monika Opiatowska dorzuciła kolejnych pięć  (1x2 pkt i 1x3pkt), a Aleksandra Piechaczek 4 punkty i stało się jasne, że Olimpia odniesie pierwsze – historyczne zwycięstwo w rozgrywkach I Ligi B Kobiet.

Kolejny mecz drużyna Olimpii  rozegra już w najbliższą niedzielę (13 październik), a przeciwnikiem wodzisławianek będzie drużyna ISSiR Wisła

Trener, Grzegorz Korzeń

- Początek spotkania był w wykonaniu dziewczyn bardzo nerwowy i pewnie stąd też mało skuteczny. Dopiero kilka dobrych zagrań w ataku Weroniki Oskwarek i  Joanny Soboty w kwarcie drugiej pozwoliło nam złapać troszkę spokoju.  Decydujący był początek kwarty czwartej kiedy dzięki zdecydowanej grze w obronie przez siedem minut nie pozwoliliśmy rzucić przeciwniczkom ani jednego punktu sami w tym czasie zdobyliśmy ich 11.  Cieszę się, że oprócz Weroniki Oskwarek, Joanny Soboty i Moniki Opiatowskiej dobrze w meczu zaprezentowały się młodsze zawodniczki – Karolina Mikołajewska, Marta Cywka, Agnieszka Wiertelak a przede wszystkim najmłodsze: Ola Piechaczek i Patrycja Tatarczyk.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – ZKS „Stal” Stalowa Wola 48:33 (5:8, 16:7, 14:12, 13:6)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Weronika Oskwarek 17, Joanna Sobota 10, Monika Opiatowska 9, Aleksandra Piechaczek 7, Agnieszka Wiertelak 2, Marta Cywka 2, Patrycja Tatarczyk 1, Karolina Mikołajewska  0, Julia Karwot 0, Żaneta Wiertelak 0, Klaudia Moskwa 0, Wioletta Walocha 0