III liga: Odra bez niespodzianki, Przyszłość przegrywa z Górnikiem

III-ligowcy rozpoczęli rundę rewanżową. Zarówno Odra Wodzisław, jak i Przyszłość Rogów 12. kolejkę gier muszą zapisać na straty.

Odra poległa 1-3 na boisku jednej z najmocniejszych drużyn III ligi - BKS-u Stal Bielsko-Biała. W identycznych rozmiarach przegrała Przyszłość, która nie dała rady rezerwom zabrzańskiego Górnika.FAWORYT ZBYT SILNY

Odra od początku meczu w Bielsku-Białej była zmusza do odpierania ataków gospodarzy. I w pierwszej części gry ta sztuka wodzisławianom się udawała. Świetnie dysponowany był bramkarz Odry - Mateusz Łobaczewski.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Golami dla BKS-u Stal posypało w przeciągu 10 minut. Najpierw w 55. minucie mocnym uderzeniem wynik meczu otworzył Seweryn Caputa. Chwilę potem, chaos pod własną bramką wykorzystał Marcin Pontus, a w 64. minucie Damian Zdolski wykorzystał rzut karny. We własnym polu karnym przewinił lewy obrońca gości - Dawid Gojny.

Odrę stać było na odpowiedź w postaci jednego gola. Z rzutu wolnego dokładnie przymierzył Artur Gać i piłka zakotwiczała w siatce. Chwilę potem kolejnego gola dla drużyny Grzegorza Jakosza mógł strzelić Tomasz Młynek, ale głową posłał futbolówkę obok bramki.

OdraWodzisław - BKS Stal Bielsko-Biała 3-1 (0-0)
Gole dla BKS – Caputa (55’), Pontus (61’), Zdolski (64’ z karnego)
Gol dla Odry – Gać (71’ z rzutu wolnego)

Skład Odry: Łobaczewski, Gojny, Sławik, Nakonieczny, Szymaszek (82. Sell), Gwiaździński, Jakosz (61. Młynek), Zyguła (79. Markiewicz), Górnicki (68. Krupa), Gać, Balcer

STRACONE PROWADZENIE

Podobie jak Odra, na swoje pierwsze ligowe zwycięstwo poza domem czeka Przyszłość Rogów. I poczeka jeszcze co najmniej dwa tygodnie.

Rezerwy Górnika, wsparte kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu (Bartosz Iwan, Przemysław Oziębała, Tomasz Wełnicki, Antoni Łukasiewicz, czy Wojciech Łuczak) od pierwszych minut zaatkowały drużynę z Rogowa.

Dość nieoczekiwanie, to jednak Przyszłość wyszła na prowadzenie. Na 1-0 lewą nogą strzelił Szymon Ciuberek. Przyszłość, znana z żelaznej defensywy, dzielnie broniła się aż do konca pierwszej odsłony gry.

Druga połowa mogła zacząć się dla rogowian wyśmienicie. Bliski szcześcia był Adrian Suchanek, jednak jego strzał głową minął bramkę. Zamiast drugiego gola dla Przyszłości, wyrównał Górnik, za sprawą Jana Janika. W 69. minucie swoją szybkość wykorzystał Oziębała, a tuż przed koncowym gwizdkiem na 3-1 dla Górnika II Zabrze podwyższył Rafał Wolsztyński

Górnik II Zabrze - Przyszłość Rogów 3-1 (0-1)
Gole dla Górnika: Janik (52`), Oziębała (69`), Wolsztyński (90`)
Gol dla Przyszłosci: Szymon Ciuberek (16`)