IV Liga: Porażka Czarnych z LKS-em Czaniec

2022-06-07, Autor: KB

W niedzielę o nietypowej godzinie, bo o 11:00 zawodnicy Czarnych Gorzyce podejmowali zespół LKS-u Czaniec. Goście byli faworytem tego spotkania, i z tej roli wywiązali się w stu procentach. Czarni ulegli 0:3 i zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli.

Rozegrana została przedostatnia kolejka sezonu w IV Lidze. Czarni Gorzyce mierzyli się na własnym obiekcie z LKS-em Czaniec. Fani gospodarzy byli tego dnia niepocieszeni, ponieważ to goście okazali się lepsi. LKS Czaniec wygrał to spotkanie 3:0.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando gości, ale swoje okazje miała też drużyna Czarnych. Było jednak ich zdecydowanie mniej i tylko nieporadność przyjezdnych w ataku zdecydowała, że do przerwy był remis.

W drugich czterdziestu pięciu minutach zawodnicy z Czańca udokumentowali swoją przewagę strzelając aż trzy bramki. Pierwsza bramka padła w 54. minucie, a później gospodarze chcieli gonić wynik, co nie wyszło im na dobre. Czarni nieco bardziej się otworzyli co umożliwiło gościom zdobycie kolejnych bramek. Najpierw w 65, a później w 81. minucie.

Nieudany mecz Czarnych oznacza, że zajmują oni obecnie 14. miejsce w tabeli. Niżej jest tylko LKS Bestwina oraz Czarni-Góral Żywiec, którzy wycofali się z rozgrywek.

Za tydzień ostatni mecz sezonu. Czarni Gorzyce zagrają na wyjeździe z drugą drużyną Piasta Gliwice, ten mecz w sobotę o 11:00. Druga drużyna z naszego regionu grająca w IV Lidze, Unia Turza Śląska w tym tygodniu pauzowała z uwagi na zaplanowany mecz z Czarnymi-Góral Żywiec. W sobotę Unia zagra ze Spójnią Landek na wyjeździe.