Juniorki Olimpii Wodzisław znowu wygrały. Tym razem z MKS Strzelce Opolskie

W drugiej kolejce rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Juniorek zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski odniosły drugie, przekonujące zwycięstwo. Tym razem młode koszykarki z Wodzisławia Śląskiego pokonały drużynę MKS Strzelce Opolskie 86:20.

Tylko w pierwszych 4 minutach mecz przebiegał dość wyrównanie jednak nie wynikało to z dobrej gry przyjezdnych, a raczej ze słabej skuteczności gospodyń, które mimo wielu okazji nie potrafiły umieścić piłki w koszu przeciwniczek. Sytuacja szybko się zmieniła po celnym rzucie za 3 punkty wykonanym przez Laurę Cichy. Po tej udanej akcji kolejne punkty koszykarki Olimpii zdobywały już bardzo łatwo systematycznie powiększając przewagę punktową.

Po pierwszych dwóch kwartach przewaga wodzisławskiej ekipy wynosiła już 32 punkty, a obraz gry jasno wskazywał, że tylko jakiś kataklizm może odebrać zwycięstwo Olimpii. W kolejnych kwartach, pomimo ciągłych rotacji w składzie, koszykarki z Wodzisławia konsekwentnie powiększały przewagę. Agresywna gra w obronie skutkowała częstymi przechwytami piłki i kontratakami kończonymi przez zawodniczki Olimpii, które kolejno wpisywały się na listę strzelców.

Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym i zdecydowanym zwycięstwem, które umocniło Olimpię na fotelu lidera rozgrywek juniorek Śląskiego Związku Koszykówki.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - MKS Strzelce Opolskie 86:20 (22:7, 19:2, 22:10, 23:1)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Pawlik K. 11, Kopiec A. 11, Cichy M 9, Pułról A. 9, Cichy M. 8, Pałasz M. 8, Sobczyk W. 7, Grzegorzek W. 7, Soboszek K. 6, Lamczyk M. 6, Stobiecka N. 2, Gorel W. 2