Kolejne starty wodzisławskich narciarek. Bielecka druga w Pucharze Polski

2012-10-05, Autor: gs, źródło: MKS Wodzisław
Startami na nartorolkach i w ulicznych biegach do nowego zimowego sezonu przygotowują się narciarki MKS-u Wodzisław. Kolejnym etapem przygotowań był start w Otwartym Biegu Ulicznym o Puchar Wójta Gminy Marklowice.

W kategorii kobiet na dystansie 1200 m jak zwykle niezawodna była Dominika Bielecka, która wygrała ten bieg. Czwarte miejsce zajęła Sonia Fulneczek. W młodszych kategoriach klas V i VI w ślad starszej koleżanki poszła Natalia Załęska, która wygrała bieg dziewczyn na dystansie 60 0m. Drugie miejsce zajęła w nim Natalia Olczyk, a piąte Katarzyna Niemirska. W kategorii Szkół Gimnazjalnych na dystansie 1200m czwarte miejsce zajęła Izabella Sikorska.

Wcześniej, bo 23 września, w Marklowicach odbył się kolejny bieg na nartorolkach w ramach Pucharu Polski, gdzie również wystartowali zawodnicy i zawodniczki MKS-u Wodzisław. W kategorii juniorek A na dystansie 8km trzecie miejsce zajęła Dominika Bielecka, co dało jej drugie miejsce w Ogólnej Punktacji Pucharu Polski. W kategorii juniorek B na dystansie 8 km dwunasta była Sonia Fulneczek i w Ogólnej Punktacji Pucharu Polski zajęła 4. miejsce.

W ramach Pucharu Polski zostały także rozegrane Ogólnopolskie Spotkania UKS-ów (Mistrzostwa Polski w młodszych kategoriach).
W kategorii Juniorek C na dystansie 6 km 22. miejsce zajęła Natalia Sikora, a 27. Anna Bargiel. W juniorach D na dystansie 4 km 14. miejsce zajął Krzysztof Lisowsk. W juniorkach D na 4km - 18. miejsce zajęła Izabella Sikorska.