Koszykarski horror z happy endem w hali Gimnazjum nr 2

Aż dwóch dogrywek potrzeba było do wyłonienia zwycięzcy w derbowym, koszykarskim pojedynku drużyn kadetek ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski i RMKS Rybnik.

W rozegranym 11 października meczu lokalnych rywalek tym razem lepsze okazały się kadetki ŻKK Olimpia Wodzisław i zwyciężyły swoje koleżanki z  Rybnika po dwóch dogrywkach 60:56 (14:9, 13:12, 9:5, 8:18 i w dogrywkach 9:9, 7:3). Spora grupa kibiców zgromadzona w hali Gimnazjum nr 2 była świadkiem typowego derbowego pojedynku. Mecz długo przebiegał z utrzymującą się kilkupunktową przewagą koszykarek Olimpii. Jednak gdy po trzeciej kwarcie przewaga wodzisławskiej drużyny  wynosiła już 10 punktów i wydawało się, że w kwarcie czwartej koszykarki z Wodzisławia powiększą swoja przewagę do ataku zerwały się ambitne grające koszykarki z Rybnika doprowadzając w emocjonującej końcówce tej kwarty do wyrównania stanu meczu (44:44).

W pierwszej dogrywce kibice obserwowali trzymającą w napięciu „koszykarską wymianę ciosów”, która jednak, podobnie jak poprzednie 4 kwarty, nie przyniosła rozstrzygnięcia i zakończyła się wynikiem 53:53. W drugiej dogrywce, dopiero w samej końcówce, podopiecznym trenera Grzegorza Korzenia udało się zdobyć  1-punktowe prowadzenie a zwycięstwo przypieczętowały najpierw Julia Karwot celnym rzutem za 2 punkty i chwilę później Aleksandra Piechaczek celnym rzutem osobistym.

- Mecze derbowe drużyn Wodzisławia i Rybnika odkąd pamiętam zawsze były pełne emocji i dramaturgii nie inaczej było i tym razem a to pewnie podobało się kibicom. Choć kilkakrotnie dziewczętom nie udało się zachować zimnej krwi to  cieszę się, że ostatecznie wytrzymały nerwową końcówkę i „dowiozły zwycięstwo”. Mecz mogliśmy rozstrzygnąć na swoja korzyść już wcześniej jednak zwłaszcza w kwarcie czwartej znacząco spadła nasza skuteczność. Dobrze, że w samej końcówce „spokojną rękę” zachowała Angelika Dróżd oraz Ola Piechaczek - iak o meczu mówił trener drużyny Olimpii  - Grzegorz Korzeń.

ŻKK Olimpia Wodzisław - RMKS Rybnik 60:56 (14:9, 13:12, 9:5, 8:18; w dogrywkach 9:9, 7:3)

W całym spotkaniu najskuteczniejszą zawodniczką Olimpii była Julia Karwot zdobywczyni 18 punktów. Pozostałe punkty dla Olimpii zdobył: Angelika Drózd 17, Agnieszka Wiertelak 14, Aleksandra Piechaczek 9, Walocha Wioletta 2.  W meczu, w barwach Olimpii wystąpiły również Marta Cywka oraz Patrycja Tatarczyk. W drużynie gości najskuteczniejszymi zawodniczkami były Dzierbicka Kinga oraz Moskwa Kaludia obie zdobywając po 17 punktów.