Koszykarskie derby nie dla Wodzisławia

2013-11-30, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
Jedna wygrana kwarta to za mało. Młodzicy MKS-u Wodzisław przegrali we własnej hali z MKKS Rybnik 66:70.

W pierwszej kwarcie lepszą skutecznością z gry wyróżniali się zawodnicy z Rybnika, co dało im przewagę 6 punktów. W drugiej kwarcie gospodarze zagrali nieco lepiej i po pierwszej połowie meczu było 35:33 dla MKKS Rybnik.

Druga cześć meczu to sporo emocji, wyrównane starcie i dużo nerwów. Lepiej te psychiczne turbulencje wytrzymali goście. MKS musiał uznać wyższość rybniczan i przegrał 66:70.

- Nasi rozgrywający popełnili zbyt wiele strat i zagrali mało skutecznie w rzutach z gry. To zadecydowało o końcowym wyniku – tłumaczył przyczyny porażki opiekun MKS-u, Marek Malik.

W wodzisławskim zespole na wyróżnienie zasługuje Rafał Szlachta. Był aktywny, zdobył też wiele punktów. Na parkiecie najlepszy był jednak zawodnik z Rybnika – Mateusz Rakszawa, który rzucił 25 punktów dla swojego zespołu.

Liczby meczu:

9 zbiórek - Patryk Michałowski

10 zbiórek - Robert Szlachta

MKS WODZISŁAW ŚL. – MKKS Rybnik66:70 ( 14:20, 19:15, 20:21, 13:14)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 15, Szlachta Rafał 13, Michałowski Patryk – kapitan zespołu 13, Przybyła Łukasz 8, Kyrcz Szymon 7, Adamczyk Michał 6, Tkocz Patryk 2, Płonka Grzegorz 1, Szlachta Robert 1.W zawodach brali też udział: Moczała Dawid, Sosna Jakub, Grieger Jakub, Zanibol Adrian.