Liga okręgowa: Bartłomiej Socha zapewnia Silesii Lubomia trzy punkty w meczu z Rymerem Rybnik

2017-08-14, Autor: PS

Niedzielne spotkanie kończące pierwszą kolejkę rozgrywek Zina klasa okręgowa - II grupa Silesia Lubomia - Rymer Rybnik z przytupem rozpoczęli goście, ale dwie bramki Bartłomieja Sochy po przerwie zapewniły gospodarzom zwycięstwo 2:1.

Przyjezdni już w 3 minucie po główce Rafał Krypczyka wyszli na prowadzenie. Spotkanie prowadzone było pod dyktando gości aż do 25 minuty. Wtedy to gospodarze przejęli inicjatywę. Składne akcje Silesii długo nie przyniosły jednak skutku w postaci bramki, dlatego podopieczni Wojciecha Matuszka do szatni schodzili przegrywając 0:1.

Po zmianach przeprowadzonych w przerwie zespół z Lubomii zdecydowanie przejął inicjatywę. Wysoki pressing, agresywny styl gry i szybki odbiór piłki sprawiły, że zawodnicy Rymera nie potrafili wyjść z własnej połowy. Od czasu do czasu zdarzały się pojedyncze rajdy skrzydłowych ale nie zagrażały one bramce Tomasza Bąkowskiego.

Wyrównującego gola gospodarzom udało się strzelić w 52 minucie. Dalekie wybicie bramkarza w efektowny sposób (lobem z 25 metra) na bramkę zamienił Bartłomiej Socha. Po tym trafieniu gospodarze poszli za ciosem i z minuty na minutę ich dominacja stawała się coraz wyraźniejsza. Sytuacje do zdobycia bramki mieli Adrian KamczykMarcin Dzierżęga. Obie akcje zakończyły się jednak dobrymi interwencjami Michała Łagody.

Bramka, która przechyliła szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy padła w 79 minucie. Po dobrym zagraniu piłki na skrzydło przez Kamczyka, Kamil Brzoska obsłużył płaskim zagraniem Bartłomieja Sochę, który dopełnił formalności i skierował piłkę do siatki. Do końca spotkania gra toczyła się w środku pola, ale warto odnotować jeszcze jedną sytuację w, której Kamczyk będąc sam na sam z bramkarzem uderzył w słupek.

Silesia Lubomia – Rymer Rybnik 2:1 (0:1)
0:1 – Krypczyk, 3min (głową)
1:1 – Socha, 52min
2:1 – Socha, 79min

SILESIA: Bąkowski – Kamczyk, Zacharko, Dembowy, Kowol – Burek (46. Jasiak), Jęczmionka (46. Szydlik), Matuszek (70. Dzierżęga), Socha, Brzoska – Siedlaczek (78. Kopel).

Trener Wojciech Matuszek.

RYMER: Łagoda – Myler, Moskal, Herda, Sitko – Adam (82. Pyszny), Ciepły, Czarnecki, Suchy (55. Piełka), Marcol – Krypczyk (62. Kachel).