Liga okręgowa: Szalony wynik w meczu Granicy Ruptawa z Naprzodem Czyżowice

2017-08-14, Autor: PS

Szalony mecz mają za sobą zawodnicy Naprzodu Czyżowice, którzy w miniony weekend wybrali się walczyć o punkty do spadkowicza z IV ligi Granicy Ruptawa.

Mecz rozgrywany na popularnym Estadio de Libowiec w pierwszych minutach nie zapowiadał się aż tak ciekawie. Obraz gry zmieniły bramki jakie w tym meczu strzelały obie ekipy.

Naprzód zepchnięty do obrony starał się kontrować swoich rywali. Ta sztuka perfekcyjnie udała się około 30 minuty kiedy to dobrym dryblingiem w polu karnym Granicy popisał się Rafał Mandera, a jego uderzenie powędrowało w dalszy róg bramki Promnego.

Niezbyt długo trwała radość gości, którzy kilka minut po swojej bramce musieli wyciągać piłkę z siatki po golu Bieleckiego, który doskonale odnalazł się w zamieszaniu pod bramkowym. Gospodarze poszli za ciosem i w kilka chwil zdobyli kolejną bramkę tym razem dośrodkowanie na gola zamienił Zbytnik.

Odpowiedź Naprzodu była natychmiastowa. Gola dającego remis goście zdobyli w 44 minucie. Bramkę do szatni zdobył Mateusz Danieluk. Na przerwę piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 2:2.

Po przerwie gra na wąskim i dosyć krótkim boisku w Ruptawie stała się jeszcze bardziej zacięta a bramki sypały się jedna za drugą.

Najpierw trafienie na 3:2 dla Granicy zaliczył Bielecki, który idealnie wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową w wykonaniu zawodników Naprzodu.

Gdy wydawało się, że zawodnicy z Czyżowic odjadą do domu z kwitkiem stało się to o czym przed meczem nikt by nie pomyślał. W odstępie kilku minut goście zdobyli dwie bramki i zgarnęli pełną pule.

Najpierw bramkę na 3:3 po uderzeniu głową zdobył Kacper Tatarczyk. Zwycięskiego gola dla ekipy z Czyżowic w ostatnich minutach spotkania zdobył Adrian Wierzgoń, który przebywał na boisku niespełna 5 minut.

Granica Ruptawa - Naprzód Czyżowice 3:4 (2:2)