MKS Wodzisław z kolejnym zwycięstwem w Pucharze Śląska

2013-01-06, Autor: gs, źródło: MKS Wodzisław
Młodzi koszykarze MKS-u Wodzisław Śląski z rocznika 2001 wystartowali w sobotę (5 stycznia) w Katowicach w piątych zawodach z cyklu turniejów o Puchar Śląska w minikoszykówce.

Wodzisławski zespół miał się zmierzyć z MKS MOS Katowice i MCKiS Jaworzno. Ta druga drużyna nie zdołała jednak skompletować składu i decyzją organizatrów została ukarana walkowerem. Podopieczni Marka Malika rozegrali więc tylko jeden mecz - z ekipą gospodarzy.

MKS Wodzisław od początku kontrolował to spotkania - prowadzenie 10:4 po pierwszej kwarcie, i 22:10 w przerwie. W drugiej części gra była bardziej wyrównana, ale zwycięstwo nie było zagrożone.

- Mecz z gospodarzem turnieju był bardzo zacięty. Zwycięstwo wywalczone zostało głównie dzięki dominacji w grze obronnej w pierwszej i drugiej kwarcie. Nasi zawodnicy zanotowali 22 przechwyty i tylko 15 strat. Bardzo dobrze na tablicach zagrał Łukasz Przybyła, notując 8 zbiórek podczas 16 minut swojej gry na boisku - komentuje Marek Malik.

Koszykarze z Wodzisławia z bilansem 8 zwycięstw i 2 porażek zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli Pucharu Śląska.

MKS MOS Katowice - MKS Wodzisław 30:45 (4:10, 6:12, 10:11, 10:12)

MKS Wodzisław: Laskowski Łukasz 15, Kyrcz Szymon 8, Skrzydło Filip 8, Michałowski Patryk 7, Przybyła Łukasz 3, Moczała Dawid 2, Płonka Grzegorz 2, Szlachta Rafał 2, Adamczyk Michał 0, Sosna Jakub 0, Szałek Jakub 0, Tkocz Patryk 0, Szlachta Robert 0.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2