Młodzicy młodsi MKS-u Wodzisław wygrywają na początek rundy rewanżowej

Młodzicy młodsi MKS-u Wodzisław Śląski udanie zainaugurowali rundę rewanżową. W  pierwszym mecz rundy rewanżowej w ramach rozgrywek koszykówki młodzików młodszych z udziałem naszej drużyny wodzisławianie pokonali na wyjeździe KS MOSiR Cieszyn 72:41.

Po pierwszej rundzie rozgrywek grupowych zespół MKS Wodzisław Śl. zajmował drugie miejsce (cztery zwycięstwa i jedna porażka) natomiast drużyna z Cieszyna uplasowała się na miejscu czwartym (dwa zwycięstwa i trzy porażki). W związku z powyższym, mimo tego, że gospodarzem spotkania był KS MOSiR Cieszyn, to drużyna z Wodzisławia Śl. była faworytem tego meczu.

Niestety wynik pierwszej kwarty nie potwierdził tych oczekiwań. Wodzisławski zespół w tej kwarcie zagrał słabo w obronie, mało zespołowo i przede wszystkim nieskutecznie. Efektem była przegrana pierwszej części spotkania stosunkiem 6:10. W drugiej kwarcie było już nieco lepiej i na przerwę zespół MKS Wodzisław Śl. schodził prowadząc różnicą czterech punktów.

Trzecia część spotkania to już dominacja naszej drużyny i wysokie zwycięstwo w tej kwarcie wynikiem 26:7. Cała druga połowa spotkania to przede wszystkim znacznie lepsza gra w obronie oraz dobra skuteczność. Do końca meczu drużyna z Wodzisławia Śl. już przeważała i całe spotkanie zakończyło się wygraną młodzików młodszych MKS Wodzisław Śl. różnicą trzydziestu jeden punktów.

Wyróżniającymi się zawodnikami tego meczu byli Bartosz Wilk (3 celne rzuty za 3 punkty) oraz Bartosz Banasik - zdobywca 28 punktów.

KS MOSiR Cieszy – MKS Wodzisław Śl. 41:72   (10:6, 11:19, 7:26, 13:21)

Punkty zdobyli: Wutke Sebastian 2, Wilk Bartosz 17, Banasik Bartosz 28, Wodecki Tomasz 0, Prochasek Robert 4,  Syska Kamil 4, Paryło Jan 8, Adamczewski Amadeusz 2, Ochodek Adam 5, Rybiński Iwo 2, Szałek Jan 0, Adamczyk Jakub 0.
Trener: Mirosław Pielorz