zamknij

Wiadomości

Od marca bezpośredni pociąg z Rybnika do Krakowa

2015-02-28, Autor: ww
1 marca po dłuższej przerwie w rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych pojawi się bezpośredni pociąg z Rybnika do Krakowa. Godziny kursowania z jednej strony umożliwiają wczesny przyjazd do Krakowa, z drugiej strony późny powrót do Rybnika.

Reklama

Pociąg do Krakowa będzie odjeżdżał z Rybnika o godz. 4:30, przyjazd na miejsce – godz. 7:52. Pociąg powrotny z grodu Kraka wyruszać będzie o 20:49, przyjazd do Rybnika planowany jest na godz. 0:01

Warto zwrócić uwagę, że połączenie będzie obsługiwane nowoczesnym składem typu Impuls zakupionym w ramach Południowej Grupy Zakupowej.

 

Przewozy Regionalne informują, także że od 1 marca włączają relację Kraków-Rybnik-Kraków do oferty "Połączenie w dobrej cenie", co będzie skutkować obniżeniem ceny biletu z 23,60 zł do 18 zł.

 

W związku pracami modernizacyjnymi na linii Katowice-Kraków rozkład jazdy tego pociągu może ulegać zmianom - warto przed podróżą sprawdzić godziny odjazdu w internetowym rozkładzie jazdy.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~ellsi 2015-02-28
  09:25:01

  27 0

  To teraz niech ktoś odpowie jak się dostać z Wodzisławia na 4.30 do Rybnika. I jak wrócić. Wyjścia: mieć samochód (o dziwo jeszcze nie każdy ma), rowerem, na piechotę. Bo nic kompletnie nie jeździ na takie godziny. Pozostaje tylko proszenie kogoś zmotoryzowanego lub taksówka.

 • ~janjanek 2015-02-28
  10:55:18

  17 0

  środek Europy, XXI w. między miastami liczącymi 140 tys. i 760 tys. mieszkańców i oddalonymi od siebie o nieco ponad 100 km. zaczyna kursować bezpośredni pociąg ! Wow

 • ~wodzislawianin1 2015-02-28
  11:04:42

  8 0

  jak pisze ellsi nie ma szans na to aby z tego pociągu korzystać, artykuł miałby sens jak by to piętnował w innym wypadku jest bez sensu. Nasi włodarze nie umieją zadbać aby pociąg z Katowic o 23 przyjechał do Wodzisławia. Ostatni pociąg jest w Wodzisławiu o 19.00 później psy du...ami szczekają.

 • ~akx 2015-02-28
  11:07:39

  9 0

  To nie jest nawet problem tego pociągu. Polecam w weekend przejechać się z Katowic do Wodzisławia wieczorem. Pociąg dojeżdża tylko do Rybnika, później trzeba czekać na autobus nawet godzinę! I takim sposobem podróż z Katowic do Wodzisławia trwa nawet 2,5 godziny. Nadal jesteśmy zacofanym miasteczkiem, mimo, że mamy 12km do Rybnika i niecałe 60 do Katowic. Wstyd.

 • ~Don C. 2015-02-28
  11:49:46

  0 12

  @akx-tylko pytanie jest jedno-po co komu jeździć do Katowic?Czyli do miasta które nawet centrum nie ma.

 • ~ 2015-02-28
  12:00:41

  0 3

  Nie prościej napisać, że Wodzisław Śląski to wieś szumnie dumnie nazywana miastem? Co do połączeń to proszę się zainteresować połączeniami do Gliwic, bo jeśli połączymy to z zabiegami i nowomową Kiecy o tym jak to zabiega oto by młodzi mieszkańcy nie uciekali z miasta to ci, którzy wybierają się na polibudę do Gliwic powinni mieć powody do narzekań. Połączeń w praktyce brak! Jak zatem student, który ukończy uczelnie ma być zmotywowany do powrotu do miasta rodzinnego skoro miasto nie potrafi zapewnić tak prostej oczywistej kwestii? Rzecz jasna będzie tłumaczenie typy, że to nie my odpowiadamy za komunikację "dalekobieżną". Tyle, że za jakość życia w mieście to już odpowiadają, a jakość życia czasem wiąże się z przemieszczaniem. Szczególnie w młodym wieku. Co do połączenia do Krakowa to w zasadzie jest ono bez znaczenia, bo jak pisze @ellsi nie sposób się załapać na ten pociąg komunikacją publiczną. Pozostaje Drabas czy TravelBus - droższy ale dojeżdżający bezpośrednio na 8:30 czy 9:00 do Krakowa.

 • ~ 2015-02-28
  12:03:33

  0 0

  Dlaczego mowa o Gliwicach? Bo Prevac na którego tak Mieciu się powołuje szuka przyszłych pracowników wśród studentów Polibudy. Zatem pewne działania najwyraźniej ewidentnie się rozmijają.

 • ~ 2015-02-28
  13:00:36

  7 0

  Prawie 3,5 godziny do Krakowa? Co ten pociąg będzie robił tyle czasu? Stał? Z całym szacunkiem, ale w Polsce to się czasem odechciewa żyć, czego się nie dotkną to sknocą.

 • ~stary dziad 2015-02-28
  14:30:09

  11 0

  jak pewnie niektórzy pamietaja pociag bezpośredni do krakowa jezdził z wodzislawia o godz. 7:10-20 (zmieniała się godzina odjazdu co jakiś czas) i podróz trwała około 3,5 godziny a z powrotem jechał tak że około 20 mozna było byc w wodzisławiu, nie pamietam tylko czy nie było tez pociągu bezposredniego do krakowa wczesniej tj. okolo 3:30-4?
  Ale to były jeszcze czasy wczesnej "wolności" pózniej było coraz gorzej... sam chetnie bym sie wybral pociagiem do krakowa ale o 4 rano to chyba komuś coś się pomyliło...
  poza tym teraz linia kato-krak jest w remoncie przez co podróz trwa tak dlugo...

 • ~akx 2015-02-28
  15:09:17

  15 0

  Kiedyś do Krakowa z Wodzisławia jeździły 3 pociągi, w tym pierwszy po 3 w nocy. W najbardziej dramatycznym stanie jest linia Katowice - Kraków, na której remont wlecze się już kilka lat i wiecznie się przedłuża. Puszczenie pociągów do Gliwic jest uwarunkowane remontem linii kolejowej z Rybnika do Gliwic, głównie chodzi o odbudowę linii w rejonie stacji Knurów Szczygłowice. Co do pociągu z Rybnika do Krakowa, szkoda, że nie została mu przedłużona relacja do Wodzisławia albo Raciborza. To jest kolejny absurd tej relacji.

 • ~wodzislawianin1 2015-03-01
  09:16:38

  10 0

  Artur ale bez tego wieczornego pociągu, który do Wodzisławia przyjechałby wtedy kiedy jedzie ostatni skład z Katowic miasto jest odcięte od świata. Potrzeba żeby Wodzisław Śląski był stacją końcową właśnie dla ostatniego nocnego pociągu i zarazem stacją początkową dla pierwszego rannego składu do Katowic.

 • ~akx 2015-03-01
  10:56:03

  2 0

  Znam doskonale ten problem i przekonałem się wiele razy na własnej skórze jak ciężko jest dojechać w weekend z Katowic do Wodzisławia pociągiem. Poranne i wieczorne pociągi wcale nie muszą kończyć i zaczynać biegu w Wodzisławiu. Mogą przecież jechać odpowiednio z Bohumina i do Bohumina. Kiedyś też poranne pociągi jeździły z Chałupek a ostatni, jeszcze parę lat temu jeżdżący na wagonach piętrowych, chwilę przed 23 opuszczał Wodzisław jadąc do Chałupek.

 • ~Toffi 2015-03-01
  13:08:21

  0 0

  No niestety trudno się nie zgodzić. To informacja portalu Tu Wodzisław ale nie dla mieszkańców Wodzisławia. Owszem można dojechać własnym samochodem lub taxi ale jaki to ma sens ??? Tak sobie myślę że gdyby PR zdecydowały się na połączenie z Wodzisławia to rozgorzała by dyskusja czemu nie z Raciborza i na odwrót i tak wyszło na Rybnik który jest w centrum. A co z zapowiadanym dodatkowym kursem KŚ do i z Katowic w marcu ?

 • ~wyborca 2015-03-01
  13:12:24

  2 0

  Władze miasta Wodzisławia chcą robic centrum przesiadkowe,a nie moga zapewnić połączenia z Katowicami które ma sens,bo nocny pociag z Katowic powinien dojechać do Wodzisławia i rano stąd wyruszać,nikt z włodarzy miasta o tym nie myśli

 • ~akx 2015-03-01
  19:56:36

  2 0

  TuWodzisław pisze artykuły o niedostępnych dla nas połączeniach z Rybnika do Krakowa, a tymczasem od 15 marca, wraz z wchodzącą korektą rozkładową, na stację Wodzisław Śląski nie będą już wjeżdżały pociągi pasażerskie. Wszystko to spowodowane remontem linii kolejowej, przebudową stacji, budową nowych peronów. W związku z tym pociągi pasażerskie będą kończyły i zaczynały bieg na przystanku osobowym Wodzisław Śląski Radlin. Na dworzec główny będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Nowy rozkład wisi na stronie PKP PLK, a jak zdążyłem zauważyć nowe połączenie do Katowic to fikcja.

 • ~Arteks 2015-03-03
  00:28:25

  0 1

  Nie narzekajcie aż tak bo inni mają jeszcze gorzej (Żory czy Jastrzębie). Jeśli ktoś mieszkający w Jastrzębiu ma dzieci z chorobą lokomocyjną to musi je truć różnymi tabletkami bo inaczej w podróż się nie wybierze. A w pociągach każdy może jeździć - nawet jeśli ma się chorobę lokomocyjną. :) Sytuacja Wodzisławia zmieni się w grudniu, przybędzie pociągów - pojawią się także pierwsze w historii Wodzisławia (!) pociągi dalekobieżne. Tylko już dzisiaj uprzedzam - nie ma w tym żadnej zasługi władz miasta, co najwyżej będzie można podziękować za to radnemu Wolnikowi który jest bardzo mocno zaangażowany w sprawy połączenia do Bohumina, ex. ministrowi Zdziebło, władzom powiatu i paru innym ważnym osobom które podjęły się lobbingu na rzecz komunikacji w naszym regionie. Władze Wodzisławia w tej sprawie nic nie zrobiły i lepiej niech zajmą się przejęciem dworca bo będzie straszył przejeżdżających międzynarodowymi pociągami już od grudnia!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1246