Odra Opole wygrywa w Wodzisławiu

2012-05-27, Autor: gs
Start Odra przegrał w Wodzisławiu z Odrą Opole 1:2. Gospodarze w 72. minucie wyszli na prowadzenie, jednak mimo gry z przewagą jednego zawodnika nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku.

Pierwsza bramka tego meczu padła dopiero w 72. minucie. Świetną akcję Kang Ho Junga wykończył celnym trafieniem Artur Gać i było 1:0 dla gospodarzy. 10 minut wcześniej boisko po zobaczeniu drugiej żółtej kartki musiał opuścić najlepszy strzelec opolskiej Odry, Tadeusz Tyc. Taki obórt sprawy - prowadzenie i gra z przewagę jednego zawodnika - dawała wodzisławskim kibicom nadzieje graniczące z pewnością na korzystny wynik w tym spotkaniu.

Nic bardziej mylnego. To goście prowadzili grę i byli stroną dominującą. Dało to efekt w 80. minucie. Po strzale ze skraju pola karnego źle piłkę wybił Tomasz Bąkowski, z prezentu skorzystał Adrian Krystian wyrównując wynik.

W 88. minucie Mateusz Krupa zmarnował świetną szansę, aby gospodarze znów mogli prowadzić. Pomocnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt długo czekał z oddaniem strzału i w ostateczności piłka padła łupem Igora Chodanowicza.

Sytuacja ta zemściła się chwilę później. W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym najlepiej zachował się Tomasz Copik, który mocnym strzał dał gościom z Opola drugiego gola i zwycięstwo w Wodzisławiu.

Swoje mecze przegrały wszystkie drużyny walczące o utrzymanie. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Odra wciąż ma 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Dodatkowo z III ligi wycofuje się Skałka Żabnica co pozwala optymistycznie patrzeć w Wodzisławiu na ligowy byt.

W następnej kolejce podopieczni Tomasza Babuchowskiego zagrają na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Victorią Chrościce. Będzie to bardzo ważny mecz dla układu ligowej tabeli. Victoria za wszelką cenę będzie chciała się wydostać ze strefy spadkowej, a gracze Odry nie mają zamiaru się do niej zbliżyć.

Start Odra - Odra Opole 1-2 (0-0)
1-0 Artur Gać 72'
1-1 Adrian Krystian 80'
1-2 Tomasz Copik 90'

Start Odra: Bąkowski - Dzionsko, Bańczyk (89' Młynek), Kaliciak, Harmata, Polak (88' Zyguła), Staniek, Ho Jung,  Krupa, Gać, Płaza (46' Sławik)

Odra Opole: Chodanowicz - Kowalczyk, Brzozowski, Copik, Łoziński, Deja, Franek, Surowiak, Meryk (46' Sikorski), Setla (46. Tyc), Krysian (90' Luptak)

Sędzia: Karen Mirzabekyan (Sosnowiec)