Odra rozbita na Bogumińśkiej

2012-11-04, Autor: gs
Piłkarze wodzisławskiej Odry przegrali przed własną publiczności z Polonią Łaziska Górne 0:3. Wodzisławianie w konfrontacji z podopieczymi Marka Mandli pokazali dwa oblicza. W pierwszej połowie zagrali dobrze, a o drugiej pewnie chcą jak najszybciej zapomnieć.

W pierwszych 45 minutach to gospodarze byli bliżsi wyjścia na prowadzenie. Najbliżej szczęścia Odra była po rzucie rożnym wykonywanym przez Pawła Polaka, gdy niepewnie interweniujący w bramce Łukasz Miś prawie sam wpakował sobie piłkę do bramki. Ponadto z dystansu groźnie strzelali Marek Walczak i Bartosz Zyguła, ale wówczas bramkarz gości stał na wysokości zadania.

Ciężko wytłumaczyć co się stało z Odrą w przerwie. Polonia od początku drugiej połowy zaczęła całkowicie kontrolować przebieg spotkania. Grała zdecydowanie lepiej i strzelenie przez nią bramki wydawało się kwestią czasu. Goście na efekty zdecydowanie przewagi nie czekali długo. W 54. minucie skuteczną "główką" Karol Króliczek otworzył wynik meczu. 8 minut później było już 0:2. Przyjezdni podczas jednej aż trzy razy groźnie uderzali na bramkę Filipa Snopka. Bramkarz Odry dwukrotnie zatrzymywał próby rywali, ale przy strzale Łukasza Mieszczaka był już bezradny. Odrę w doliczonym czasie gry dobił jeszcze Łukasz Majsner, który na raty pokonując Snopka, ustalił wynik spotkania.

Odra Wodzisław – Polonia Łaziska Górne 0:3 (0:0)
0:1 Karol Króliczek '54
0:2 Łukasz Mieszczak '62
0:3 Mateusz Majsner '90+2

Odra: Snopek - Szeja, Sławik, Franiel (68' Balcer), Gać – Reinhard, Zyguła (68' Staniek), Rozmus (61' Ho-jung Kang), Walczak, Polak, Krupa

Polonia: Miś - Michał Majsner, Króliczek, Mazur, Suda, Sieradzki (66' Wawrzyczek), Rybak, Rączka, Kaczmarczyk (83' Kaszok), Bryk (46' Mużyłowski), Mieszczak (79' Mateusz Majsner)

Żółte kartki: Franiel, Staniek – Rybak, Królicze
Sędziował: Ireneusz Sipiora (Nysa)