Odra wygrywa i odbija się od dna. Wodzisławianie pokonali Lechię Zielona Góra (2:1)

2023-05-23, Autor: KB

Zawodnicy Odry Wodzisław zrobili coś, do czego nie przyzwyczają swoich kibiców. W meczu 29. kolejki Duma Wodzisławia zdołała odwrócić losy meczu i ostatecznie pokonać wyżej notowanych rywali 2:1. Kapitalne zawody rozegrał Elorhan Matheus, który zdobył dwie bramki.

W sobotę (20 maja) przed własną publicznością Odra Wodzisław zmierzyła się z wyżej notowaną Lechią Zielona Góra. Już w 2. minucie meczu goście objęłi prowadzenie. Strata bramki nie podcięła skrzydeł piłkarzom Odry. Jeszcze przed przerwą wodzisławianie, a konkretnie Elorhan Matheus zdobył bramkę na remis.

W drugiej odsłonie gry mieliśmy wymianę ciosów, ale ostatecznie to w 77. minucie Elorhan Matheus ukłuł po raz drugi i ostatecznie to wodzisławianie wygrali ten mecz 2:1.

Odra zwyciężyła i aktualnie zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli, to nadal strefa spadkowa, ale Odra zdołała odbić się od dna. Do bezpiecznej lokaty wodzisławianie tracą 3 punkty. Następne spotkanie już jutro, a rywalem będzie... lider rozgrywek, Polonia Bytom!

Odra Wodzisław - Lechia Zielona Góra 2:1

Odra: Szewczyk – Mroczko, Batelt, Miensopust, Białas – Mociak, Gajda, Zdunek, Elorhan, Barański – Popczyk

Rezerwowi: Gorel, Pietrowski, Poźniak, Kalisz, Flak, Roguła, B.Krzyżok, Ośliźlok

Trener: Piotr Hauder

Bramki: Surożyński 2’ (Lechia), Elorhan 40’ i 77’ (Odra)

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0