Olimpia Wodzisław zwycięża na początek rundy finałowej

Od zwycięstwa rozpoczęły swoje zmagania w rundzie finałowej kadetki ŻKK Olimpii Wodzisław Śląski. W rozegranym we wtorek meczu wyjazdowym zawodniczki z Wodzisławia po bardzo ciężkim meczu pokonały MOSM Tychy 70:62.

Od początku mecz obfitował w emocje i zwroty sytuacji. Pierwsze minuty spotkania to przewaga koszykarek Olimpii osiągnięta dzięki agresywnej grze w obronnie. Później jednak spotkanie wyrównało się i toczyło kosz za kosz z minimalną tylko przewagą wodzisławianek.

Na przerwę po II kwarcie „Olimpijki” schodziły z 7 punktową przewagą (29:36), by chwilę po rozpoczęciu kwarty trzeciej znowu walczyć na pograniczu remisu. Przełomowy moment meczu nastąpił w końcówce czwartej kwarty, gdy po dobrych zagraniach w obronie, zawodniczki Olimpii wyprowadziły trzy kolejne kontry uzyskując bezpieczną siedmiopunktową  przewagę.

- Mimo, że mieliśmy w meczu kilka „dołków” to jednak dziewczyny potrafiły za każdym razem podnieść się i do ostatnich sekund ambitnie walczyły o zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich moich zawodniczek występujących w tym meczu - wszystkie zasługują na słowa uznania natomiast szczególnie wyróżniłbym tym razem Martę Cywkę, która oprócz 15 zdobytych punktów bardzo dobrze wywiązywała się z zadań defensywnych” - tak podsumował mecz trener Olimpii Grzegorz Korzeń

MOSM Tychy - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 62:70 (15:18, 14:18, 20:15, 13:19)

Olimpia Wodzisław: Julia Karwot 25, Marta Cywka 15, Agnieszka Wiertelak 12, Ola Piechaczek 10 i Angelika Drózd 10. Ponadto w meczu wystąpiły Patrycja Tatarczyk, Zuzanna Kuhn oraz Patrycja Mika.

Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny MOSM Tychy była Aleksandra Zwierzchowska (25 pkt).