Olimpia zwycięża po raz kolejny

2011-11-17, Autor: ŻKK Olimpia Wodzisław
W otwierającym rundę rewanżową meczu rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Kadetek pewne zwycięstwo 62:29 odniosły zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław.

Tym razem wyższość zawodniczek Olimpii musiały uznać koszykarki MMKS Kędzierzyn Koźle. Podobnie jak w meczu poprzednim również i teraz wodzisławianki zwycięstwo zapewniły sobie już w pierwszej - zakończonej wynikiem 38:14 - połowie spotkania dzięki agresywnej grze w obronie. W drugiej połowie meczu koszykarki z Kędzierzyna próbowały co prawda zniwelować przewagę gospodyń stosując obronę strefową jednak kilka skutecznych rzutów z dystansu, oraz w dalszym ciągu agresywna obrona już na połowie przeciwniczek pozwoliły bez problemu powiększać przewagę.

„Przed meczem uczuliłem moje zawodniczki aby już od pierwszych minut spotkania agresywnie powalczyły w obronie i to nam się udało – dzięki temu mogliśmy przejąć inicjatywę i kontrolować mecz. Bardzo dobre spotkanie moim zdaniem rozegrała Patrycja Tatarczyk” Tak o meczu po jego zakończeniu mówił trener Olimpii - Grzegorz Korzeń.

Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była w drużynie Olimpii Agnieszka Wiertelak – zdobywczyni 19 punktów. Pozostałe punkty zdobyły:  Karwot Julia 14, Tatarczyk Patrycja 11, Piechaczek Aleksandra 10, Drózd Angelika 4, Cywka Marta 2, Kałuża Monika 2. W meczu wystąpiły również:  Kühn Zuzanna, Mika Angelika,  Mika Patrycja, Walocha Wioletta, Aleksandra Fryc.  W drużynie z Kędzierzyna najskuteczniejszą zawodniczką była Prus Julia (12).