Juniorki Olimpii wygrywają i wciąż walczą o podium

Po przerwie spowodowanej pauzą w rozgrywkach udanie na parkiet powróciły juniorki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. Najstarsze koszykarki wodzisławskiego klubu, grając we własnej hali, pokonały drużynę ISSiR Wisła 67:51.

W pierwszych minutach spotkania koszykarki Olimpii wypracowały sobie kilku-punktową przewagę, którą jednak szybko straciły głównie z powodu bardzo słabej skuteczności rzutowej. Przełom nastąpił dopiero w kwarcie trzeciej. W tej części gry zdecydowanie lepiej grające w obronie wodzisławianki wymuszały błędy w ataku przeciwniczek i przechwyciły kilka piłek. Dzięki temu nasz zespół wyprowadził całą serię szybkich ataków zakończonych zdobyciem łatwych punktów.

Gdy przewaga punktowa Olimpii w kwarcie czwartej osiągnęła poziom dwudziestu punktów, wydawało się, że już nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa gospodyniom. Właśnie wtedy mecz nabrał jednak jeszcze rumieńców. Kilka zbyt szybko oddanych niecelnych rzutów bez zbiórki spowodowało, że Wiślaczki  zmniejszyły straty i „wróciły” do gry.

Przerwa wzięta na żądanie trenera wodzisławskiej drużyny i rozmowa z zawodniczkami poskutkowały. Do postawy koszykarek Olimpii wrócił spokój i rozsądek w ataku, a elementy kombinowanej gry w obronie pozwoliły ponownie uzyskać bezpieczną – 16-punktową przewagę, której gospodynie już nie oddały do końca meczu.

Najskuteczniejszą zawodniczka naszej drużyny była  Karolina Mikołajewska -  zdobywczyni 19 punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrała również Patrycja Tatarczyk. Dwa lata młodsza od rywalek zawodniczka Olimpii, nie tylko zdobyła 12 punktów, ale co ważniejsze bardzo dobrze radziła sobie jako prowadząca grę.

Swój kolejny mecz zawodniczki z Wodzisławia rozegrają 6 marca na wyjeździe z drużyną MOSM Bytom. Stawką tego spotkania będzie trzecie miejsce w Mistrzostwach Śląska drużyn do lat osiemnastu. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami Olimpia przegrała 52:75.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – ISSiR Wisła 67:51 (11:13, 11:11,26:6, 19:21)

Mikołajewska Karolina – 19 pkt. Karwot Julia 15, Wiertelak Żaneta 13, Tatarczyk Patrycja 12, Cywka Wiertelak Agnieszka 6,  Cywka Marta 2  Walocha Wioletta 0, Walocha Karolina 0

źródło: slzkosz.pl