Poznań rozgromił Olimpię. Prawie 70 punktów różnicy

2016-12-11, Autor:

W meczu 11. kolejki I ligi koszykówki kobiet Olimpia Wodzisław przegrała we własnej hali z zespołem Enea AZS Poznań 39:107. Była to 9. porażka wodzisławianek w tym sezonie.

Wodzisławskie koszykarki nienajlepiej radzą sobie w rozgrywkach ligowych. W 10. rozegranych do tej pory meczach wygrały tylko raz. Ostatnia porażka z wiceliderem z Poznania zabolała jednak mocno zarówno same zawodniczki jak i kibiców miejscowej drużyny. 68 punktów różnicy ukazuje kto dominował w spotkaniu.

Już od początku widać było kto rządzi na parkiecie. Po pierwszej części poznanianki już mogły cieszyć się z bezpiecznej bo aż szesnastopunktowej przewagi. Kolejne kwarty tylko ją powiększały. Prawdziwa bezsilność gospodyń ukazana została w ostatnich 10. minutach. Wtedy to przyjezdne zdobyły aż 35 punktów przy zaledwie 6. wodzisławianek.

Najskuteczniejszą zawodniczką Olimpii była Joanna Sobota, która zdobyła 12 oczek, a wśród przyjezdnych Daria Marciniak z 26. punktami.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – Enea AZS Poznań 39:107 (4:20, 15:29, 14:23, 6:35)