Szlachta w formie, MKS wygrywa po dogrywce

2013-11-21, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
13-letni i młodsi koszykarze MKS-u Wodzisław Śl. pokonali w Rudzie Śląskiej tamtejszą Pogoń 90:85. O czwartym zwycięstwie MKS-u w tych rozgrywkach zadecydowała dogrywka.

Spotkanie było zacięte, emocjonujące i wyrównane. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk do samego końca czasu głównego meczu. Dopiero w dogrywce nasi zawodnicy przechylili szalę na swoją stronę.

Pierwsze 7 minut to nawet dwudziestopunktowa przewaga zawodników MKS-u. Dzielnie grał w obronie Dawid Moczała przeciw najlepszemu strzelcowi rywali - Tomaszowi Pustelnikowi. Festiwal rzutów celnych, głównie Łukasza Laskowskiego – 13 pkt zdobytych w pierwszej kwarcie. Wydawało się, że mecz będzie bez historii. Jednak w samej pierwszej kwarcie jeszcze miały nastąpić „małe komplikacje”.

Druga  i trzecia partia należała do gospodarzy. Wtedy wydawało się, że Pogoń bez większych problemów wygra to spotkanie. Nic bardziej mylnego.

W czwartej kwarcie wodzisławianie jeszcze raz zerwali się do walki. Na 3 sekundy przed końcem meczu Rafał Szlachta swoim niesamowitym rzutem „hakiem” doprowadził do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry bezkonkurencyjni byli młodzi koszykarze z Wodzisławia, którzy nie pozwolili rywalom zbliżyć się na bliską odległość punktową do końca spotkania i ostatecznie wygrali 85:90. W dogrywce zespołowi liderował Szymon Krycz – w tej części gry zdobył 5 pkt. Dobrą zmianę dał też Łukasz Przybyła – punktując i indywidualnie kryjąc lidera zespołu Pogoni.

Po meczu młodzi zawodnicy MKS-u mogli zaprezentować taniec zwycięstwa w hali sportowej w Rudzie Śląskiej. Potem czekał ich już tylko radosny powrót do domu.  Wygrali w końcu z czołowym z czołowym klubem na Śląsku.

Liczby:

• 14 zbiórek - Robert Szlachta
  • 73% skuteczności w rzutach z gry – Patryk Michałkowski
  • 27 pkt – Łukasz Laskowski

POGOŃ Ruda Śl. - MKS WODZISŁAW ŚL. 85 : 90 (12:26, 19:11, 27:13, 18:26, dogrywka 9:14)

Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 27, Michałowski Patryk - kapitan zespołu 17, Szlachta Rafał 15, Szlachta Robert 8, Kyrcz Szymon 7, Przybyła Łukasz 7, Adamczyk Michał 5, Moczała Dawid 2, Płonka Grzegorz 2, Tkocz Patryk 0.  W zawodach brali też udział: Grieger Jakub i Zanibol Adrian. Trener zespołu: Marek Malik

Uczestnictwo wodzisławskiej drużyny w rozgrywkach  jest wspierane przez Prezydenta Miasta Wodzisław Śl.