Udany start juniorek Olimpii

Juniorki Olimpii Wodzisław Śląski udanie zainaugurowały rozgrywki eliminacyjne do Mistrzostw Polski U-18. W swoim pierwszym meczu najstarsze koszykarki wodzisławskiego klubu pokonały na wyjeździe zespół MKS Czechowice Dziedzice w stosunku 70:53.

W pierwszych dwóch kwartach meczu "Olimpijki" z Wodzisławia kontrolowały przebieg spotkania schodząc na przerwę z 16-punktową przewagą. Bardzo dobrą grą w tym fragmencie meczu popisywała się Julia Karwot (10 punktów). W kwarcie trzeciej obraz gry uległ zmianie i ambitnie grające gospodynie ruszyły do odrabiania strat. Głównie za sprawa bardzo aktywnych zawodniczek obwodowych przeciwniczki zmniejszyły przewagę wodzisławianek do 8 punktów. W kwarcie czwartej zawodniczki z Wodzisławia ponownie dyktowały warunki na boisku i dzięki ograniczeniu swobody rozgrywających oraz lepszej współpracy w obronie ponownie odskoczyły i z 17-sto punktową przewagą wygrały spotkanie.

MKS Czechowice-Dziedzice – ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 53:70 (8:19, 15:20, 23:15, 7:16)

Olimpia Wodzisław: Piechaczek Aleksandra 13, Karwot Julia 10, Mikołajewska Karolina 10, Walocha Wioletta 10, Drózd Angelika 8, Wiertelak Żaneta 7, Wiertelak Agnieszka 6, Cywka Marta 4, Moskwa Klaudia 2, Tatarczyk Patrycja 0.