Unia Turza nadal w strefie spadkowej

2018-05-02, Autor: szuM, źródło: uniaturza.pl

Wysoka przegrana 4:1 w konfrontacji z rezerwami Zagłębia Lubin nie pozwoliła wyjść Unii ze strefy spadkowej. W drugim meczu wyjazdowym z rzędu turzanie stracili 4 gole.

Pomimo bramki strzelonej równo z gwizdkiem arbitra kończącym pierwszą połowę przez Dawida Hanzela dającą prowadzenie Unii 1:0, przyjezdni przegrali swoje wyjazdowe spotkanie z rezerwami Zagłębia Lubin1:4. W końcówce meczu dało znać o sobie zmęczenie zawodników sobotnim spotkaniem z Piastem Żmigród i w ostatnich 20 minutach stracili trzy bramki.Co prawda Zagłębie też grało w sobotę mecz ze Ślęzą Wrocław, ale większa rotacja składu pozwoliła im zachować znacznie więcej sił.

Do 70 minuty meczu Unici spisywali się całkiem przyzwoicie, bo choć to gospodarze, mając w składzie m.in. Łukasza MonetęRafała Pietrzaka starali się atakować, Unia Turza skutecznie się broniła, od czasu do czasu wyprowadzając kontry, głównie wykorzystując Sławomira Musiolika po lewej stronie boiska. Groźniejsi jednak byli lubinianie, którzy dwa razy doszli do klarownych sytuacji.

W 22 minucie Piotr Paś obronił strzał z 8 metrów Monety, a dobijający Paweł Żyra przestrzelił. W 37 minucie ten drugi mógł trafić po dośrodkowaniu Pietrzaka, strzelił jednak słabo i w dodatku niecelnie. Znacznie lepiej zachował się w 45 minucie Hanzel, który wykorzystał kiepską interwencję Piotra Leciejewskiego po strzale z dystansu Piotra Trąda i z bliska wpakował futbolówkę do siatki.

Bramka do szatni wlała nadzieje, że da się wygrać na tym trudnym terenie, ale boisko pokazało, że okazały się one płonne.W 59 minucie Arkadiusz Lalko dał się nabrać na prosty zwód Pietrzakowi, faulował rywala w polu karnym, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę. Stracony gol jakby pobudził Unitów. Kilka razy swoje umiejętności pokazał wprowadzony na boisko po straconej bramce Dawid Pawlusiński, z dystansu próbowali strzelać Kamil KuczokDariusz Pawlusiński, ale to lubinianie byli znacznie skuteczniejsi.

W 71 minucie Moneta prostopadłym podaniem wyprowadził na czystą pozycję Konrada Andrzejczaka, jego strzał obronił Paś, ale wobec dobitki wprowadzonego na boisko w przerwie Filipa Dudziaka był już bezradny. Dziesięć minut później ponownie do kontry ruszył Andrzejczak, a jego strzał z 15 metrów trafił w nogę goniącego go Marcina Zarychty, co zupełnie zmyliło naszego bramkarza i gospodarze prowadzili już 3:1.

W ostatnich sekundach spotkania Unię dobił Dudziak, który po akcji Andrzejczaka strzelił z 14 metrów w okienko bramki. Po tej porażce oraz wobec zwycięstw Pniówka i rezerw Miedzi Legnica sytuacja Unii w tabeli stała się nieciekawa, powyższe zespoły odskoczyły na cztery punkty, a niedługo czekają Unitów trudne spotkania ze Ślęzą Wrocław u siebie oraz trzy wyjazdy do Zdzieszowic, DzierżoniowaGorzowa Wlkp.

By myśleć o zdobyczach punktowych muszą koniecznie poprawić grę w defensywie, szczególnie w delegacjach. W czterech takich rozegranych wiosną stracili aż 15 bramek, co chluby drużynie nie przynosi. Należy wierzyć, że doświadczony duet trenerski Józef DankowskiMarek Kostrzewa odpowiednio zareaguje na postawę swoich podopiecznych i już w meczu ze Ślęzą Unia powróci do gry zademonstrowanej choćby w spotkaniu z Piastem Żmigród.

KGHM ZAGŁĘBIE II LUBIN – KS UNIA TURZA 4:1 (0:1)
0:1 - Hanzel (45' min.)
1:1 - Pietrzak (59' min. - rzut karny)
2:1 - Dudziak (71' min.)
3:1 - Konrad Andrzejczak 81 min.
4:1 - Filip Dudziak 90+3 min.

Składy:
KGHM ZAGŁĘBIE II LUBIN: Leciejewski – Andrzejczak, Spychała, Bieliński, Dziwniel (46` Dudziak) – Chodyna (55` Nowak), Pakulski (84` Soszyński), Witsanko, Żyra, Pietrzak – Moneta (74` Mucha).

KS UNIA TURZA: Paś – Szymiczek, Lalko, Zarychta, Suchecki – Gładkowski (59` Pawlusiński), Kuczok, Pawlusiński, Trąd, Musiolik – Hanzel.