Wspaniała Zorza! Utrzymanie bardzo blisko

2013-04-08, Autor: mkor, źródło: MKS Zorza
Dobre wieści z Opola. Zorza Wodzisław wygrała oba mecze z tamtejszym SMS LO II i zrobiła duży krok w kierunku utrzymania w II lidze.

Pierwszy mecz rozegrano w sobotę. Nasze siatkarki fatalnie rozpoczęły spotkanie, bo w otwierającym secie przegrały aż 25:13! Wtedy nic nie wskazywało na zwycięstwo.

Kolejne odsłony były już jednak bardziej wyrównane. Przy stanie 1:2 zorzanki pokazały charakter. Najpierw doprowadziły do tie-breaka, a potem pewnie go wygrały 15:9.

Dzień później gospodynie były już w niekorzystnej sytuacji. Świadomość porażki w pierwszym meczu sprawiła, że grały pod dodatkową presją. Tak jak w sobotę, z upływem czasu Zorza osiągała coraz większą przewagę, którą w czwartym secie przypieczętowała wygraną 25:17.

Dwa zwycięstwa w Opolu są potwierdzeniem, że wodzisławski zespół wszedł wreszcie na właściwe tory, a wygrane w dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej też nie były przypadkiem. Trener Andrzej Brzezinka tłumaczył lepsze wyniki tym, że juniorki zakończyły sezon - Teraz wszystkie zawodniczki mogą przejść pełny mikrocykl treningowy - mówił wtedy i wygląda na to, że miał rację.

W rywalizacji z SMS-em Opole,  Zorza zapewniła sobie duży komfort. W tej chwili prowadzi 2:0, a do rozstrzygniecia potrzebne jest wygranie trzech meczów. Pierwsza okazja będzie na to już w sobotę 13 kwietnia w Wodzisławiu.  Nawet jeśli się nie uda, kolejnego dnia Zorza znowu zagra u siebie. Utrzymanie jest już bardzo blisko.

07.04.2013 (niedziela)
SMS LO II Opole - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 1:3 (23:25, 25:23, 22:25, 17:25)

06.04.2013 (sobota)
SMS LO II Opole - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 2:3 (25:13, 24:26, 25:22, 20:25, 9:15)

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0