Zwycięstwo Górnika Radlin w 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów

Zawodnicy Górnika Radlin zwyciężyli w  turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów, rozegranym w Rytrze koło Piwnicznej.

W dniach 22-24.02.19 r. w miejscowości Rytro koło Piwnicznej został rozegrany turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. W turnieju brało udział sześć zespołów : TS Chełmiec Wałbrzych, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, MMKS Kędzierzyn-Koźle, SK Górnik Radlin, Enea Energetyk Poznań i gospodarze SKPS Dunajec Nowy Sącz. Drużyny te rywalizowały w dwóch podgrupach.

W czwartek odbyły się dwa mecze. Jako pierwsi na parkiet wyszli gospodarze turnieju Dunajec Nowy Sącz i Chełmiec Wałbrzych. Mecz ten zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Wałbrzycha 3:1. W drugim meczu zmierzyły się drużyny z Poznania i Kędzierzyna-Koźla. Spotkanie to było bardzo zacięte, a o rozstrzygnięciu decydował piąty set. Ostatecznie cały mecz wygrał zespół z Kędzierzyna-Koźla.

W piątek odbyły się cztery spotkania. Jako pierwsi swój mecz rozegrali zawodnicyz Radlina, którzy zmierzyli się z zespołem z Wałbrzycha. Mecz ten był cały czas pod kontrolą radlińskiego zespołu, co dało zwycięstwo 3:0. Kolejne spotkanie to pojedynek MMKS-u i Lechii, w którym to siatkarze z Kędzierzyna pokonali przeciwników, wygrywając 3:0.

W trzecim meczu na parkiecie pojawili się znowu nasi siatkarze, którzy pokonali bez trudu, w trzech setach, gospodarzy turnieju Dunajec Nowy Sącz 3:0. Ostatni mecz dnia to spotkanie Energetyka Poznań i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Mecz ten zakończył się łatwym zwycięstwem siatkarzy z Poznania 3:0.

W trzecim dniu zawodów (sobota) odbyły się mecze półfinałowe i mecz o piąte miejsce. W meczu o piąte miejsce zmierzyły się drużyny Dunajec Nowy Sącz i Lechia Tomaszów Mazowiecki. O jego wyniku decydował piąty set, w którym lepsi okazali się siatkarze z Tomaszowa. W kolejnym spotkaniu na parkiet wyszli radlinianie i siatkarze z Poznania. W pierwszym secie podopieczni Marka Przybysza dominowali, wygrywając do 12, kolejne dwa sety były bardziej wyrównane, jednak cały czas pod kontrolą naszego zespołu i kolejne 3:0. W trzecim spotkaniu tego dnia zmierzyły się MMKS Kędzierzyn-Koźle i Chełmiec Wałbrzych. Zawodnicy z Opolszczyzny łatwo wygrali cały mecz 3:0.

W ostatni dzień zawodów to mecze finałowe. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły z Wałbrzycha i Poznania. W tym spotkaniu również tylko pierwszy set był zacięty, który wygrali zawodnicy z Poznania. Dwa następne sety już łatwo wygrali Poznaniacy. Ostatecznie zwyciężając 3:0. W meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się siatkarze z Radlina i Kędzierzyna. Mecze ten zakończył się trzysetowym zwycięstwem radlińskiej drużyny. Górnik zagrał mecz na wysokim poziomie i bez większych problemów pokonał siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn Koźle 3:0 kończąc turniej bez straty seta.

MVP turnieju: Filip Grygiel
Najlepszy libero: Daniel Skupień
Najlepszy rozgrywający: Kacper Walawski

Skład zespołu:
Filip Grygiel, Adrian Gardyan, Kamil Konieczny, Daniel Skupień (libero), Kacper Walawski, Eryk
Boduch, Błażej Konsek oraz Dominik Komorek, Daniel Konieczny, Dawid Nowakowski,
Bartłomiej Szymiczek.

Trenerem zespołu jest Marek Przybysz.

Do turnieju 1/2 finału MP awansowały dwa najlepsze zespoły.