Zwycięstwo kadetów. MKS Wodzisław Śląski wygrał w Opolu

Ważne zwycięstwo w śląskich rozgrywkach koszykówki odnieśli kadeci MKS-u Wodzisław Śląski. W weekend pokonali zespół UKS MOS Opole, z którym rywalizują bezpośrednio o drugie miejsce w tabeli.

Trwają śląskie rozgrywki koszykówki chłopców w kategorii U15M (kadeci) z udziałem drużyny MKS Wodzisław Śl. Rywalizacja jest obecnie w fazie eliminacji grupowych. Szesnaście drużyn podzielonych zostało na cztery grupy, z których po dwa najlepsze zespoły awansują do finału A - walka o mistrzostwo śląska oraz miejsca premiowane awansem do rozgrywek ogólnopolskich.

Drużyna z Wodzisławia o drugie miejsce i awans do finału A walczy bezpośrednio z zespołem UKS MOS Opole, ponieważ zespół z Rybnika, który jak dotąd jest bez porażki jest poza zasięgiem.

W czwartek 27.10.2022 koszykarze MKS Wodzisław Śl. pojechali na mecz rewanżowy do Opola. Pierwsza konfrontacja drużyn miała miejsce w Wodzisławiu Śl. gdzie po zaciętym pojedynku lepsi byli zawodnicy MKS Wodzisław Śl., wygrywając różnicą 12 punktów.

Mecz rewanżowy zapowiadał się także bardzo ciekawie i można się było spodziewać trudnej przeprawy. Tak było w rzeczywistości, ponieważ mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się niewielkim prowadzeniem drużyny z Wodzisławia Śl. 19:16.

Druga kwarta była remisowa 18:18. Po trzeciej kwarcie na prowadzenie czterema punktami wyszedł zespół z Opola, który także lepiej rozpoczął ostatnią część meczu, uciekając wodzisławianom na dystans 10 punktów. Jednak zawodnicy MKS-u „wzięli się do roboty” i przede wszystkim dzięki bardzo dobrej obronie na całym boisku, po celnym rzucie za trzy punkty Jakuba Jachimowicza w 36 minucie meczu wyszli ponownie na prowadzenie 62:61.

Wobec agresywnej obrony i skutecznej gry w ataku w końcowej części spotkania drużyna z Opola była zupełnie bezradna i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 80:66. Najlepszym zawodnikiem meczu był Filip Pielorz, który zdobył 26 punktów i zagrał bardzo dobrze w obronie. Wyróżnili się także Jakub Jachimowicz oraz Wojciech Gawliczek.

Dzięki temu zwycięstwu zespół MKS Wodzisław Śl. bardzo się przybliżył do awansu do finału A i rywalizacji z najlepszymi drużynami na Śląsku.