Zwycięstwo na pożegnanie. Odra Wodzisław kończy sezon (5:3)

2023-06-19, Autor: kb

Odra Wodzisław zakończyła rozgrywki w sezonie 2022/23. "Duma Wodzisławia" w ostatnim meczu pokazała się z dobrej strony i uszczęśliwiła kibiców przy Bogumińskiej. Piłkarze Odry na pożegnanie z 3. Ligą wygrali 5:3 z Cariną Gubin.

Spotkanie rozpoczęło się od "mocnego uderzenia" gospodarzy. Wodzisławianie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Tomasza Krężeloka. W 20. minucie było już 2:0 po bramce Krzyżoka. Piłkarze Cariny jeszcze w pierwszej połowie zdołali odrobić straty.

Druga połowa zaczęła się spokojnie. Bramkę oglądaliśmy dopiero w 64. minucie, kiedy to Odrę na prowadzenie wyprowadził Łukasz Gajda. Chwilę później było... 3:3. W ostatnich minutach meczu wodzisławianie zdobyli jeszcze dwie bramki i zakończyli sezon zwycięstwem 5:3. Odra, z dorobkiem 28 punktów zakończyła rozgrywki na 17. miejscu w ligowej tabeli.

W przyszłym sezonie Odra Wodzisław grać będzie na boiskach 4. Ligi.

Odra Wodzisław - Carina Gubin 5:3

Odra: Gorel – Mroczko, K.Krzyżok, Batelt, Białas – Krężelok, Zdunek, Elorhan, Barański, Roguła – Ośliźlok

Rezerwowi: Szewczyk, Pietrowski, Flak, Kalisz, Gajda, B.Krzyżok, Popczyk

Trener: Piotr Hauder

Bramki: 6’ Krężelok, 20’ Krzyżok, 64’ Gajda, 90’ Popczyk. 90’ Barański (Odra) – 21’ Ryś, 25’ Haraszkiewicz, 68’ Płonka (Carina)