29. kolejka III ligi: Odra przegrała w II połowie

Odra Wodzisław przegrała na boisku Polonii Łaziska Górne 1-3. Swojego pierwszego gola w sezonie strzelił Piotr Górnicki.

Wodzisławianie słabo weszli w mecz. Juz w pierwszych minutach Tomasz Bąkowski wspaniałą paradą ratował swój zespół przed utratą gola.W 11 minucie bramkarz Odry był jednak bezradny. Słabe krycie obrońców, strzał z woleja i piłka znalazła się w siatce. Odra ruszyła do odrabiania strat.

Najgroźniejsze akcja drużyna Grzegorza Jakosz stwarzał po dośrodkowaniach z lewej strony boiska. Najpierw po jednej z nich, Mateusz Balcer z 6 metrów strzelał głową, lecz nie zdołał pokonać bramkarz. Dobijał jeszcze Piotr Górnicki, ale jego sytuacyjne uderzenie trafiło w poprzeczce.

W 32 minucie świetnym dorodkowaniem popisał się Dawid Gojny. Blondwłosy skrzydłowy Odry posłał mocną, kąśliwą piłkę między orońców i bramkarza gospodarzy. W tej sytuacji najprzytomniej zachował się Górnicki, który zamknął akcję na długim słupku i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie nie było już tak dobrze. Na gola gospodarzy, Odra nie zdołała odpowiedzieć. Straciła też trzecią bramkę i ostatecznie przegrała 1-3.

Niespodziewanie swój mecz wygrał Start Namysłów, który pokonał u siebie Skrę Częstochowa 3-2. To komplikuje nieco sytuację Odry i sprawia, że nasz zespół do końca będzie uczestniczył w boju o utrzymanie. Wieczorem poinformujemy szerzej na ten temat.

Skład Odry:  Tomasz Bąkowski - Karol Bochynek, Piotr Sławik, Robert Skoczykłoda, Dawid Gojny - Artur Gać, Grzegorz Jakosz (Tomasz Kukla), Bartosz Semeniuk (Marek Walczak), Paweł Polak, Piotr Górnicki - Mateusz Balcer (Marcin Grabowski).

Polonia Łaziska Górne Odra Wodzisław 3-1