Brąz Dominiki Bieleckiej na Mistrzostwach Polski

Dominika Bielecka zdobyła brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Narciarskich. W zawodach uznawanych za Mistrzostwa Polski Juniorek zawodniczka MKS-u Wodzisław wywalczyła brąz w biegu sprinterskim na dystansie 1,4 km stylem dowolnym.

W rozgrywanych w dniach 4-8 lutego mistrzostwach w Wiśle Dominika Bielecka startowała również w biegach na dystansie 5 i 7,5 km - w biegu na 7,5 km stylem dowolnym zajęła 5 miejsce, a na dystansie 5 km stylem klasycznym była 7.

Druga zawodniczka MKS-u Wodzisław, która zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski to Sonia Fulneczek, która zajęła: 20 miejsce w biegu sprinterskim, 19 miejsce w biegu na 7,5 km stylem dowolny oraz 20 miejsce w biegu na dystansie 5km stylem klasycznym.

W ostatnim dniu mistrzostw zostały rozegrane biegi sztafetowe Team Sprint. Sztafeta MKS Wodzisław w składzie Dominika Bielecka i Sonia Fulneczek zajęła 7 miejsce.

Pogoda podczas zawodów nie rozpieszczała zawodniczek - wszystkie biegi były rozgrywane przy temperaturze -22 stopnie, co dodatkowo utrudniało bieganie.

Medal wywalczony przez Dominikę Bielecką jest już jej czwartym krążkiem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W ubiegłym roku zdobyła 2 złote i 1 brązowy medal. Biegaczka MKS-u Wodzisław w sumie zdobyła już w swojej karierze sportowej 22 medale Mistrzostw Polski.