I Liga Kobiet: SWD przegrywa przy Bogumińskiej

2023-09-13, Autor: kb

Zawodniczki SWD Wodzisław Śląski przegrały w ramach 4. kolejki Orlen I Ligi z Polonią Środa Wielkopolska na własnym stadionie 1:2. Bramkę dla gospodyń zdobyła Judyta Brzychcy.

Punktualnie o 16:00 w niedzielę wybrzmiał pierwszy gwizdek na Stadionie Aleja w Wodzisławiu Śląskim. Piłkarki SWD w meczu 4. kolejki I Ligi podejmowały Polonię Środa Wielkopolska.

Do przerwy to rywalki strzeliły jedyną bramkę pierwszej połowy i prowadziły 1:0. Chwilę po wznowieniu gry drugie trafienie zaliczyła drużyna gości. W 74. minucie rzut wolny dla SWD, bramkarka odbija piłkę, która trafia pod nogi jednej z zawodniczek gospodyń, przytomne podanie do Judyty Brzychcy i ta z najbliższej odległości trafia do pustej bramki. 1:2.

Takim rezultatem zakończyło się to starcie. W sobotę (16 września) o godzinie 16:00 SWD zagra na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki.

SWD Wodzisław Śląski - Polonia Środa Wielkopolska 1:2

SWD: Małyjurek: Witkowicz, Dziemidowicz, Karwowska, Bujalska J, Bujalska M, Przeciszewska Z, Przeciszewska K, Brzychcy, Kwiatkowska, Czuj. Ławka: Stylok, Czekańska, Kąsek, Chojak, Banach, Gębska, Wawronowicz, Sobczak.