Kadetki Olimpii Wodzisław zwycięskie

W swoim drugim w tym sezonie meczu kadetki Olimpii Wodzisław Śląski zdeklasowały w wyjazdowym spotkaniu UKS Sukces Lipowa/MKS Żywiec. Wodzisławianki wygrały aż 98:17.

Dzięki agresywnej obronie koszykarki z Wodzisławia od pierwszych do ostatnich minut spotkania kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i ani przez moment nie pozwoliły "połączonym  siłom" z Lipowej i Żywca na nawiązanie równorzędnej walki. Olimpia wygrała w kolejnych kwartach: 2:20, 4:24, 4:20, 7:34. Klasą dla siebie była w tym meczu Aleksandra Piechaczek. Wodzisławianka zdobyła w całym spotkaniu aż 46 punktów. Dobre spotkanie rozegrała również Martyna Antończyk, zdobywczyni 16 punktów.

Po zwycięskim meczu trener wodzisławskiej drużyny Grzegorz Korzeń powiedział - Cieszy mnie przekonywujące zwycięstwo bo po wysokiej przegranej w pierwszym meczu z drużyną MOSM Bytom i w związku z kontuzjami jakie przytrafiły się ostatnio siostrom Angelice i Patrycji Mika jechałem na ten mecz pełni obaw o końcowy wynik.