Minimalna porażka Odry

Odra Wodzisław przegrała na wyjeździe z BKS-em Stal Bielsko-Biała 0-1. W meczu długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale faworyzowani gospodarze dopięli wreszcie swego.

Gol padł w 74. minucie gry. Tomasza Bąkowskiego pokonał najskuteczniejszy zawodnik III ligi grupy opolsko-ślaskiej - Marcin Kocur.Pierwsza połowa należała do gospodarzy, w drugiej częściej atakowała Odra. Najlepszą okazję miał Artur Gać, który nie potrafił jednak pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Pod bramką Stali kilka razy robiło się gorąco, ale wodzisławska drużyna nie była w stanie udokumentować tej przewagi golem.

Mecz z BKS-em był debiutem Grzegorza Jakosza w roli I trenera Odry. Co się zmieniło? W przeciwieństwie do poprzedniego meczu, zespół wyszedł w ustawieniu czwórką obrońców, ale to całkowicie normalne zważywszy na poziom rywala. Jakosz w ciągu niespełna 10 dni nie był w stanie zrobić żadnej rewolucji. Tym bardziej, że nie ma zbyt licznej kadry. Niezły mecz w Bielsku pozwala jednak mieć nadzieję, że Jakoszowi udało się pozbierać mentalnie drużynę, co jest bardzo ważne w perspektywie twardej walki o utrzymanie. Remis na trudnym terenie w Bielsku był blisko.

Następny, zaległy mecz czeka Odrę 12 czerwca. Wtedy na własnym boisku podejmie LZS Leśnicę. Będzie to spotkanie w ramach 28. serii gier.

BKS Stal - Odra Wodzisław 1-0 (0-0)

Kocur 74`

BKS Stal: Kozik, Antczak, Boczek, Zdolski, Rucki, Wojtasik (68. Nowak), Wójcik, Czaicki, Olszowski (54. Caputa), Brychlik (57. Gęsikowski), Kocur (90. Mikoda)

Odra: Bąkowski, Gojny, Sławik, Grabowski, Bochenek, Kukla, Jakosz, Gać (87. Górnicki), Polak, Walczak, Balcer (79. Czogalik)