MKP Odra Centrum wygrywa, mecz APN Odry... odwołany

2015-10-19, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
W meczu piłkarskiej A klasy MKP Odra Centrum wygrała na wyjeździe z LKS-em Baranowice 2:1. APN Odra Wodzisław Śląski decyzją Komendy Wojewódzkiej Policji...meczu nie zagrała. Dlaczego?

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnotowała MKP Odra Centrum po zwycięstwie 2:1 w meczu wyjazdowym XI kolejki piłkarskiej A klasy. Przeciwnikiem Odry Centrum była drużyna LKS-u Baranowice. Na bramkę kibice czekali do 65. minuty, kiedy to na prowadzenie wyszła drużyna gospodarzy. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 67. minucie do wyrównania doprowadził Bartosz Drózd, a pięć minut później wodzisławianie już prowadzili. Strzelcem drugiej bramki był Remigiusz Wróblewski. Wynik ten utrzymał się do końca spotkania i to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Dzięki remisowi Startu Mszana piłkarze z Wodzisławia Śląskiego przesunęli się na 2. miejsce w ligowej tabeli.

Swojego meczu ligowego nie rozegrała C-klasowa drużyna APN Odra Wodzisław. Stało się tak przez decyzję Komendy Wojewódzkiej Policji, która ze względów bezpieczeństwa nie zezwoliła na organizację meczu. Powodem, dla którego Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wystosował do Ślaskiego ZPN-u stosowne pismo, była skarga na niewłaściwe warunki panujące na stadionie. W ocenie policji stanowią one zagrożenie i uniemożliwiają bezpieczne organizowanie imprez sportowych. Mecz z LKS-em Skrbeńsko został zatem przełożony na inny termin, a sporna kwestia bezpieczeństwa jest aktualnie wyjaśniana przez klub APN Odra Wodzisław, Śląski ZPN i Komendę Wojewódzką Policji.

LKS Baranowice - MKP Odra Centrum 1:2