Naprzód Czyżowice lepsze w derbach Gminy Gorzyce

LKS Czarni Gorzyce przegrali na własnym boisku z Naprzodem Czyżowice 0:1 w meczu 6. kolejki III grupy katowickiej ligi okręgowej.

Licznie zgromadzona publiczność na spotkaniu derbowym pomiędzy Czarnymi GorzyceNaprzodem Czyżowice nie była świadkiem porywającego widowiska. Oba zespoły grały bardzo chaotycznie, a dobrej gry było jak na lekarstwo. Czarni od początku spotkania ruszyli mocno do ataków i w ciągu pierwszych kilkunasty minut meczu mogli objąć prowadzenie. Akcje gospodarzy przeprowadzone głównie na prawym skrzydle kończyły się groźnymi dośrodkowaniami Dawida Skrzyszowskiego i kilka razy poważnie zagroziły bramce Naprzodu.

Najdogodniejsze okazje do zdobycia goli zmarnował w tym czasie Mirosław Pawlusiński.  Goście z Czyżowic grali w tym czasie bardzo bojaźliwie i  nie byli w stanie zagrozić poważnie bramce strzeżonej przez Beniamina Jastrzębowskiego. W 31. minucie spotkania piłkarze Naprzodu otrzymali jednak nie lada prezent od obrońców gospodarzy i tym samym napastnik gości Kamil Kucharski stanął przed szansą zdobycia gola dla swojej drużyny, nie zmarnował nadarzającej się okazji i zdobył prowadzenie dla  Naprzodu. Była to w zasadzie pierwsza groźna akcja gości pod bramką Czarnych. Wynik do przerwy pozostał bez zmian.

W drugiej połowie naboisku nadal obserwowaliśmy sporo chaosu w poczynaniach obu drużyn. Goście nastawieni na grę z kontry coraz śmielej dochodzili do klarownych sytuacji jednak brakowało wykończenia. Czarni natomiast byli bezradni, a ich strzały mijały światło bramki.  Bezradność gospodarzy próbowali wykorzystać zawodnicy Naprzodu, którzy w samej końcówce meczu dwa razy mocno zagrozili bramce Jastrzębowskiego. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gości.

Czarni doznali kolejnej przykrej porażki. Naprzód wydostał się z strefy spadkowej kosztem drużyny z Gorzyc. Drużyna Czarnych wnioski z tego pojedynku musi wyciągnąć bardzo szybko gdyż sytuacja w ligowej tabeli zaczyna powoli przypominać tą z jesieni sezonu 2010/2011.

LKS CZARNI GORZYCE - LKS NAPRZÓD CZYŻOWICE 0:1 (0:1)

Bramka: '31 K.Kucharczyk

Sędzia: Dawid Krybus