Udana inauguracja. Piłkarki SWD wygrywają w Siennej

2022-08-17, Autor: KB

W pierwszej kolejce rozgrywek I ligi kobiet piłkarki SWD Wodzisław Śląski pokonały na wyjeździe zespół UKS 3 Weronica Staszówka Jelna 3:2. Hat-trickiem popisała się Patrycja Sarapata, a ostatnią bramkę zdobyła w 80. minucie meczu. Teraz przed drużyną z Wodzisławia mecz z Rekordem Bielsko-Biała.

Zwycięstwem zawodniczek z Wodzisławia zakończył się mecz I kolejki 1 ligi kobiet. W meczu rozgrywanym na boisku w Siennej piłkarki SWD pokonały 3:2 drużynę UKS 3 Weronica Staszówka Jelna.

Pierwsza bramka padła już w 14. minucie, wtedy skutecznie rzut karny wykorzystała Patrycja Sarapata, po wcześniejszym faulu Pauliny Młodzik na Roksanie Gulec.

Przez kolejne minuty gospodynie mocno atakowały bramkę SWD jednak za każdym razem zwycięsko wychodziła Beata Rydlewska i ostoja obrony Magdalena Dragunowicz. Dopiero drogę do bramki w 42. minucie znalazła Anita Romuzga, która to skutecznie wykonała rzut wolny z okolic pola karnego.

Kiedy wszyscy zgromadzeni widzowie na obiekcie gminnym w Siennej myśleli, że pierwsza połowa zakończy się remisem, do akcji wkroczyła Patrycja Sarapata, która to po indywidualnej akcji wymanewrowała kilka zawodniczek gospodyń i zdobyła swojego drugiego gola.

Po przerwie, w 53. minucie gospodynie już po raz drugi w meczu doprowadziły do wyrównania, a trafieniem na 2:2 popisała się Paulina Wałaszek. Kolejny raz SWD straciło gola po stałym fragmencie gry.

Dokładnie po kolejnych 27. minutach spotkania swojego już trzeciego gola, czyli hat-tricka zdobyła Patrycja Sarapata, która to w 80. minucie meczu wyprowadziła SWD po raz trzeci na prowadzenie. Sarapata w swoim stylu dryblingiem minęła kilka rywalek i nie dała szans bramkarce.

W spotkaniu nie padło już więcej bramek. Zespół SWD wygrał to spoktanie 3:2. W sobotę (20 sierpnia) zawodniczki SWD Wodzisław Śląski zmierzą się na własnym boisku z BTS-em Rekord Bielsko-Biała.

UKS 3 Weronica Staszkówka-Jelna - KS SWD Wodzisław Śląski 2:3 (1:2)

SWD: Rydlewska - Bujalska M., Krakowiak, Bujalska J. (46' Kozłowska), Dragunowicz, Gulec (90+3' Przeciszewska Z.), Przeciszewska K. (23' Błatoń), Sarapata, Śmietana, Karwowska, Raczyńska (75' Brzychcy)

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2