Unia Turza remisuje w Raciborzu. Przyszłość Rogów walczy o IV ligę

W 29. kolejce Unia Turza Śląska zremisowała w meczu wyjazdowym IV ligi z Unią Racibórz 1:1, co przedłużyło passę do 13 meczów bez porażki. W lidze okręgowej dobrze radzi sobie Przyszłość Rogów, która ma szanse na wywalczenie mistrzostwa.

W sobotnim meczu IV ligi, przedostatnim w tym sezonie, Unia Turza Śląska zremisowała w Raciborzu z miejscową Unią 1:1. Walczący w bieżących rozgrywkach o utrzymanie gospodarze postawili dzielny opór liderowi z Turzy Śląskiej. Pierwszą bramkę zdobyła drużyna gości. W 37. minucie strzałem głową piłkę w siatce umieścił Paweł Kulczyk. W 59. minucie meczu sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy, a na bramkę zamienił go Sebastian Kapinos. Piętnaście minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Sebastian Markiewicz i Unia Turza Śląska zmuszona była dokończyć spotkanie grając w "10". Podopiecznym Jana Adamczyka udało się jednak po raz 13 z rzędu meczu nie przegrać i obie Unie podzieliły się punktami.

KS Unia Racibórz - LKS Unia Turza Śląska 1:1 (0:1)

0:1  Paweł Kulczyk 37 min. (głową)
1:1  Sebastian Kapinos 59 min. (rz.k.)

Skład Unii Turza Śląska: Marcin Musioł - Daniel Gojny, Gabriel Szkatuła, Kamil Kuczok, Krzysztof Krzyżok - Seweryn Buczkowski (65` Dawid Skrzyszowski), Sebastian Markiewicz, Paweł Staniczek, Bartłomiej Sikorski (kpt), Paweł Kulczyk (60` Jonatan Domin) - Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi: Grzegorz Tide, Adrian Nowak, Adam Chlebisz. Trener: Jan Adamczyk.

W lidze okręgowej (grupa Katowice II) o zajęcie 1. miejsca walczy klub z powiatu wodzisławskiego - Przyszłość Rogów. Na jedną kolejkę przed końcem sezonu Przyszłość zajmuje 2. miejsce ze stratą jednego punktu do lidera Orła Mokre. Oznacza to, iż w przypadku zwycięstwa i potknięcia lidera to klub z Rogowa zostanie mistrzem ligi okręgowej. Drużyna Przyszłości w ostatniej kolejce zmierzy się na własnym boisku z Naprzodem Czyżowice.